| VladGH a întrebat:

de ce oare am imaginatia ca nu ma pot indragosti, ba chiar nici nu sunt disperat sa caut o dragostea, parca nici nu sunt interesat. Eu zic ca am fost indragostit cind aveam 15 ani pentru ca aveam o iubita si ma rusinam atit de tare ca citeodata nu doream sa dau ochii cu ea happy. Dar nu sunt sigur daca eram indragostit. Ei bine, povestea aia s-a terminat dupa un an si de atunci nu am simtit nevoia ca sa ma mai indragostesc. Acum am 25 de ani si ma tot uit in jur, examinez fetele, sunt cu gindul ca deja trebuie sa imi gasesc o iubita, dar numai cu gindul nu si cu dorinta happy. Mi se nimeresc fete dar. schimb citeva cuvinte si deja mi se perde interesul. Umblu pe la discoteci ( le practic de la 16 ani) si cind vad fetele cu paharul de alcool in mina si cu tigara in alta ma apuca fiorii laughing. Am impresia ca fetele de azi majoritatea sunt disperate, parca deja sunt satule de viata. Unde oare ar putea fi vizuina cu fetele care se gindesc la viitor? Care nu baga toate porcariile astea (alcool, tigara) in ele stiind ca vor fi mame pe viitor. NU sunt tipul de baiat care sa se uite in primul rind la frumusetea fetei, eu prefer sa vad ce gindeste. Spuneti si voi ce credeti despre tate astea?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E criza la femei asa cum e criza cu locurile de munca, internetul e inselator si aia care e fara tigara si alcool poate s-a facut maicuta. Alea care nu ies deloc cu lume, nu socializeaza si stau doar in casa ai sa le gasesti doar prin parinti sau persoane care sant parinti si iti zice fiecare amanunt despre fisa ce face prin casa si merge la cumparaturi, cu cosu de gunoi si nimic mai mult.

| tuGatita a răspuns:

Eu sunt genul tau! nu beau, nu fumez, sunt devreme acasa...am si iubit da nu-i problema laughing glumesc. daca vrei o fata cuminte nu o cauta in discoteci, vezi si prin parcuri. si apoi... daca e sa te indragostesti, va veni si vremea ta!

| neutrino a răspuns:

Daca nu ti-e foame, nu trebuie neaparat sa mananci!

| suffarstar a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa-ti gasesti dragostea adevarata, sa nu o mai cauti prin discoteci.De ce te feresti de fete, te mananca? Nu te mai poti indragostii pentru ca ti-ai bagat asta in cap, iar subonstientul tau a materializat asta.Crede ca esti capabil de o relatie adevarata si chiar te vei indragostii. Fete sunt destule, trebuie sa stii unde sa cauti si cum sa te comporti cu ele, ele se asteapta de la tine sa le iubesti, nu sa le tratezi cu nepasare.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cu degradarea normelor morale nu e uşor să găseşti pe cineva pe care să poţi uibi şi respecta, dar nu şi imposibil. Cred că în situaţia ta este bine să nu intri în disperare şi să accepţi o relaţie doar de dragul ca să nu fii singur. Dacă eşti un tip serios cu o gândire sănătoasă şi matură vei găsi cu siguranţă o fată care să te aprecieze şi să te facă fericit. Şi încă ceva: discoteca nu este tocmai locul potrivit unde poţi găsi fete serioase.

| meli120 a răspuns:

Daca nu ai gasit fata potrivita si care sa fie pe gustul tau nu insemna ca nu te poti indragosti.
Ma indoiesc ca in discoteca /club vei gasi o fata cu scaun la cap ca sa zicem asa. Fetele merg acolo sa se distreze sa beie /sa fumeze,fiind inconjurate de persoane care le indeamna sa faca asta ca sa fie cool.Dar perioada aia a cam trecut, nu esti cool daca fumezi, esti mai desteapta daca nu o faci.Din punctul meu de vedere, ma deranjeaza cand miroase cineva a tigara de la o posta si e mandru de asta (nici nu se chinuie sa mascheze acel miros), de obicei si pastrez distanta.De baut, oricine m-ai bea ocazional cand iasa prin cluburi sau la un eveniment, nu inseamna ca suntem dependente de alcool.Sunt fata, desi cred ca ti-ai dat seama.Si beau ocazional, si nu ma dau sfanta si nici cool, si nici nu ies foarte des prin cluburi numai cand am cu cine.Eu fac parte din al grup social cum s-ar zice si am si eu niste valori de care nu ma pot rupe si dupa cum este evident nu imi pierd vremea cu oamenii fara nicio perspectiva care la ei sa fii smecher se refera strict la bautara, alcool, gagici si cam asa is toti mai nou.Nu zic ca toti is la fel, dar sunt multi neseriosi ca de alfel si fete.Si eu am avut impresia ca nu ma pot indragosti, dar doar nu am intalnit persoana potrivita nici in acest moment.Nu are rost sa umbli cu cineva daca nu iti place cum se comporta, si da majoritatea fetelor care gandesc si sunt simtite cum s-ar zice is in casa mai mult si se preocupa cu viitorul lor decat sa isi petreaca timpul cu oamenii fara perspectiva, dezinteresati si prefacuti.Dar generatia noastra cum s-ar zice promoveaza niste valori care oamenii care privesc din perpectiva si au habar de lumea asta isi dau seama ca este gresit.Deci nu are rost sa iti cauti fata ideala prin cluburi/discoteci. Multa bafta, in orice caz! Sper ca te-am ajutat, desi nu is baiat si conceptele fetele difera de ale voastre!

| VladGH explică (pentru meli120):

Stiu ca nu se cauta fetele in discoteci happy, am experienta. Ce sa zic? cred ca ma voi indragosti atunci cind voi gasi fata pe plac, cu calitatile pe care le vreau eu. Nu pretind la o persoana ideala ca-ci nu ma voi indragosti niciodata rolling on the floor, fiecare avem minusurile noastre, dar toti trebuie sa fim constienti ca trebuie sa facem din minusuri in plusuri, macar ca e cam greuwinking.

| cosminunder a răspuns:

Nu sunt genul tau