| Liniuta1 a întrebat:

De ceva timp mă tot cert cu mama mea de la diverse lucruri gen :
De ce te joci counter strike?
De ce ai luat 5, 50 la test?

Mai ales că mă supăr când vine vorba de jocuri. Ca au prea multa violență.
Intr-O perioada de timp de câteva luni am jucat minecraft

Vă rog să mă ajutați!!

4 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Cu ce?
Invata sa iei note bune si poti sa te joci non stop dupa.
Daca vii acasa cu 8-9-10, garantat n-o sa-ti mai zica ca de ce joci.
Invata si dupa te poti juca, ce mare greutate.
Inveti 2-3 ore si pe urma te poti juca.
16:00-19:00 si dupa ai toata seara sa te joci CS.

| Liniuta1 explică (pentru DavidoffUser):

Faza cu nota de 5, 50 am luat la un test anul trecut. Problema este ca nu mă lasă să mai joc jocuri gen Call of duty sau counter strike

| DavidoffUser a răspuns (pentru Liniuta1):

Explica-i ca jocurile gen Counter Strike nu pun amprenta pe violenta sau ca in tipul asta de jocuri, important e sa omori cat mai multi oameni.Gresit. Jocurile astea pun amprenta pe cat de rapid esti in anumite situatii si ce alegeri faci in functie de mediul inconjurator, imbunatatesc timpul de reactie in decizii importante si ne fac sa fim mai atenti la detalii.Un jucator de CS isi imbunatateste functia cognitiva, are o memorie fotografica mai buna etc.
Deci explica-i partile bune. Alea rele sunt ca stai ore intregi la PC jucand competitiv cu rusi in MG2 (SUKA BLYAT ), ca o gluma asa la sfarsit.

| Liniuta1 explică (pentru DavidoffUser):

Am sa incerc sa ii explic