| gabitzbitz a întrebat:

Am o problema cu laptopul.De la un timp,am inceput sa caut jocuri pentru ca m-am plictisit; mi-am luat call of duty4, l-am jucat la setari minime sa nu am lag iar la un moment dat,mi se inchidea laptopul fara motiv! Initial doar la acel joc! Apoi se inchidea pana si la banalul counter-strike; l-am reformatat si totul mergea absolut perfect dar deodata se inchide orice as face! chiar daca ma uit pe youtube la un video! Chiar nu stiu ce sa mai fac, ajutati-ma va rog

5 răspunsuri:
| Alex1234123 a răspuns:

1. Asigurate ca dirverul video e instalat.
2. Daca tot nu merge reinstaleaza windowsul.
3. Daca tot nu merge, poate fi o supraincalzire sau o placuta ram este arsa undeva spre final si ruleaza perfect pana incearca sa utilizeze acea parte a memoriei.

Daca nu merge cu primele 2 du-te la un service sau un om care se pricepe.

| gabitzbitz explică (pentru Alex1234123):

Si cum vad daca am driver video? am cautat pe google unu automat si cand am intrat in el nu a gasit nici unul pentru laptopu asta

| Alex1234123 a răspuns:

Daca ai windows 7:
Start - Control Panel - Hardwere and sound - device and printers - Device Manager

Dupa dai pe Dysplay adaptors 2x click si apare numele placii video happy

La windows xp nu stiu, dar tot in Device Manager trebuie sa ajungi, si tot in Control Panel il gasesti.

| PfloO a răspuns:

Presupun ca se va inchide pana se arde hard drive-ul sau o problema cu sursa.

| qSkeT a răspuns:

Cel mai posibil e de la sursa e pe duca, pentru-ca daca ai jucat call of duty 4 inseamna ca ai ceea ce cere jocul, alex placuta ram este una posibil 2 in rare cazuri si fara placuta de ram pc-ul nu are cum sa functioneze deci daca era arsa nu mai mergea deloc