| dcaaasss a întrebat:

Deci incep direct cu problema care vreau sa ma ajutati care stiti si care ati patit-o!
Deci acum 1 an si ceva am cunoscut o persoana superba! Frumoasa
Intre timp am inceput sa o plac... Ba chiar sa o iubesc
De vreo 5 luni incoace tot ma chinuiam sa o conving ca o sa fim bine impreuna! Si fericiti
Nu accepta spunand ca Ii este frica sa nu ne certam si dupa sa ne stricam relatia de prietenie.
Sambata trecuta a acceptat sa fim impreuna o iubesc nespus de mult. Dar cand sunt cu ea nu prea am ce vbi cu ea i povestesc ce am facut ziua precedenta.
Ce am mai patit dar nu gasesc subiecte care sa o incante maxim!
Vreau sa ma ajutati cei care stiu cum sa abordez situatia ca ea sa nu se plictiseasca cand e cu mine. Nu vreau raspunsuri gen : "fa tot timpu ceva nou"; "fa tot ce faci sa i dovedesti ca o iubesti" sau genul acesta... Asta fac vreau doar sa imi spuneti cam ce subiecte sa deschid ca nu prea am exp in relatii serioase. Am avut numai aventuri si nu pot sa ma apuc sa i povestesc de toate bagabontelile mele. Asta e o problema poate ca nu prea am avut lucruri dragute de povestit ce am facut eu.Dar ajutati-ma daca puteti! Asi da funda la toti care incercati sa ma ajutati! Dar o sa dau la cel care cred ca ma ajuta cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| Cosergar_Anca_1994 a răspuns:

Intreab-o ce ii place sa faca? intra putin in lumea ai si ea spunandu-ti toate aceste lucruri u o sa ai multe intrebari. Nu te emotiona, esti indragostit/a e normal. Bafta multa!

5 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Prietenului meu si mie ni se intampla acelasi lucru, dar apoi conversatia venea singura, nu stiu. Incepeam sa vorbim despre ceva ce probabil nu avea importanta, dar dupa nu ne mai opream din vorbit. Eu cred ca nu trebuie sa te gandesti la ce sa vorbesti cu ea, etc. E normal, sunteti la inceput de relatie. Relaxeaza-te si lasa ca lucrurile sa vina de la sine.

| milan9 a răspuns:

Incearca sa progresezi in bine, schimba la tine lucrurile care nu-ti plac nici tie si intuiesti ca nu i-ar placea nici ei.

Nu este nevoie sa te grabesti, tu ai nevoie de timp pentru a face niste schimbari REALE in bine, ea are nevoie de timp pentru a intelege sinceritatea ta, pentru a avea mai mult decat o simpatie.

| milan9 a răspuns:

Simpla prietenie este deja un pas foarte mare si important. Nu ai de ce sa te grabesti...

Oricum, până la vârsta de casatorie pentru ea sau pentru tine (in comparatie cu varstele voastre actuale) mai este cale lunga... happy Graba comite si greşeli, nu? happy

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Dacă ai până la 17-18 ani să ştii că nu prea se primesc "relaţiile serioase", deoarece la această vârstă tinerii nu înţeleg pe deplin ce vor de la viaţă, nu şi-au format încă valori personale, viziuni cu privire la viaţă. De aceea, este greu în aşa condiţii să clădeşti o relaţie serioasă. Ce e de făcut? Mulţi tineri pur şi simplu aşteaptă să se maturizeze.

Dacă eşti trecut de această vârstă şi te gândeşti serios la o relaţie cu persoana respectivă, încearcă să o cunoşti mai îndeaproape, adică ce îi place, ce nu, ce hobby-uri are ş.a.m.d. Apoi ţine cont de aceste lucruri şi discută despre ele.

Cele bune!

| dcaaasss explică:

Da deja are incredere in mine imi povesteste orice, si cum s-a facut ca aseara a inceput sa planga si sa imi povesteasca lucruri din viata ei ce nu le-a spus la nimeni niciodata a spus ca deja incepe sa se indragosteasca de mine si sa ma iubeasca si ea asa cum o iubesc eu! Relatia noastra incepe sa prinda farmec, si faza e ca da am o varsta nu chiar mare am 17 ani dar am avut relatii cat de cat serioase! happy Era un impas peste care am trecut acum vorbim incontinuu ne povestim tot incontinuu! :X o iubesc si faza ce e si mai adorabila avem ziua de nastere amandoi pe 24 septembrie!