| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Eu am 12 ani si am o greutate de 52 kg, inainte de a veni sarbatorile aveam 49 kg.Intrebarea este daca este buna greutatea la varsta mea.Eu nu cred...Si vreau sa va mai intreb ceva:Eu daca ma ingras nu se pune pre mult la burta, dar daca slabesc nu se vede decat daca slabesc foarte mult, am ceva?

Răspuns Câştigător
| george312 a răspuns:

Tu ca fata ar trebui sa ai 40-42 kg la varsta ta.

6 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

Nu e normal. Oricum nici inainte nu prea erathinking Eu am 12 ani si am 41 kgstraight face.
Ar trebuii sa faci sport, si sa lasi sucurile(daca bei in exces) si dulciurile(in exces). Macar o jumatate de ora si este de ajuns. Du-te in parc si alearga macar o jumatate din acestathinking Dupa craciun fac astea, si are efecte bune.thinking

| ღAnaღ a răspuns:

Multumes de ajutor, dar am slabit 2 kg ierihee hee

| ღAnaღ a răspuns:

O alta intrebare stupida
Doamne ce prosta am fost cand am pus intrebare astea

| asdfghjklmnb a răspuns:

Pai nu e deloc normal sa ai atatea kg, eu am 11 ani dar am 40 kg.

| Elle1470 a răspuns:

Hmm.eu am 13 ani, 50 de kg si 1.70...cred ca ar trebui sa te apuci de un sport, orice crezi ca ti-ar place,

| emoista a răspuns:

Pai da ca estiinalt ar trebui sa ai in jur de 40-45
ar trebui sa incpi sa te duci la un sport sau sa faci exercitii fizice in fiecare dimineata cate 30 min sau sa incepi sa alergi
eu fac toate astea si se vad inbunatatiri eu am 14 ani si aveam cam tot ca tine am slabit vreo 6 kg laughinglaughing