| Ineedmusicbaby240 a întrebat:

Heii, am 13 ani, 1, 65 m, si 69-70 kg.
Sunt cam plinuta pentru varsta mea, adica chiar foarte grasa.Cu scoala merge foarte bine, am numai note bune happy deci va rog fara comentarii gen " La varsta asta ar trebui sa te preocupe scoala." Tot vine vacanta, vreau si eu sa slabesc, sa merg la strand cu prietenii, sa nu imi fie rusine sa stau pe scaun fiindca mi se vede burta. Ce as putea face ca sa slabesc mai rapid. E adevarat ca copii slabesc mai repede? Fiindca eu asa cred deoarece eu de exemplu : ma culc cu 70 de kg si ma trezesc cu 69. Si care ar fi greutatea ideala.

Va rog putina seriozitate.

Ce trebuie sa fac sa slabesc rapid? Si care ar fi greutatea ideala? sad

Funda raspunsului cel mai rapid si care ma ajuta happy

Răspuns Câştigător
| StefanMihai a răspuns:

"Christinnnee123 " GRESIT!

Niciodata sa nu faceti prostia ca intr-o cura de slabire sa nu consumati paine. Painea reprezinta un produs doarte important pentru organism. Cea mai indicata paine este cea cu seminte, de secara.

In legatura cu mesele, total fals. Trebuie sa mananci 5-6 mese pe zi cate putin. Sa te ridici de la masa inainte de a te satura.

Iti recomand sa faci exercitii cardio si sa nu mananci dupa ora 7:30.
Funda? smug

| Ineedmusicbaby240 explică (pentru StefanMihai):

Mersi mult happy

| Christinnnee123 a răspuns (pentru StefanMihai):

Pai asta este deja pentru mentinere. Acesta este programul meu si ma simt foarte bine.

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Te culci la 70 si stai 8 ore nemancata si te trezesti la 69. asta e o revolutie medicinala. sau doar faptul ca nu ii dai nimic corpului de mancare multe ore si se alimenteaza din stratul de grasime. greutatea adevarata e dimineata pe burta goala, nu in alte perioade ale zilei.

vrei sa slabesti ca vine vacanta. si te-ai gandit sa slabesti cu 5 zile inainte. deci vrei sa slabesti 2 kg? sau crezi in zana maseluta ca vine si face o magie sa dispara 20 kg de pe tine.

| MymyMihaela a răspuns:

Faci exercitii in fiecare zi, faci abdomene sau alergi. Pentru innaltimea pe care o ai ar trebui sa ai 55 de kg. happy Eu am 1.68 si am 57 de kg, de foarte ok pentru inaltimea mea.winking

| raduboy007 a răspuns (pentru MymyMihaela):

Abdomenele doar iti intaresc muschii si in nici un caz nu dau grasimea jos. Abdoenul se face prin alimentatie

| Christinnnee123 a răspuns:

Pentru marimea ta greutatea ideala ar fi in jur de 50-55.
Si eu am 13 ani si vreau sa slabesc si m-am pus pe treaba.
Ca sa slabesti iti recomand:
- Evita dulciurile ( nu le consuma deloc);
- Nu minca piine;
- Nu minca prajit, gras.
- Maninca doar legume ( castraveti, rosii, varza etc.) = Nu in cantitati mari la o masa. Poti folosi la o masa cite jumate din 3 legume.
- Maninca de 2 ori pe zi.
- Daca iti e foame, alino cu un ceai verde fara zahar sau apa cu lamiie.
- Fa sport.

Programul sportului:
In fiecare zi fa urmatoarele :
- Alearga 40 min;
- Fa fitness. ex : https://www.youtube.com/watch?v=8lvKyuhdAT0
- Fa altul pentru abdomen - ex : https://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo

Iti mai recomand sa bei 2 l de apa pe zi.

Respectind acest program vei slabi intr-o saptamana 2 kg sau mai mult. Succes si o zi buna.

Fundaa?