| Xenoverse a întrebat:

Fratele meu este plecat pe dincolo de 4 ani aproape, si vreau sa-l conving sa imi trimita un laptop cu SSD. Acum detin un laptop HP 15-g011sq cu HDD si e cam depasit, si vreau sfaturi cum sa conving pe fratele meu sa imi trimita un laptop cu SSD, dau funda plus vot.

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Spune-i ca il iubesti, ai sa ii topesti inimawinking. Sau ii poti spune situatia ta cu laptopul actual ca merge creu si sa iti trimita unul de care vrei tu. Daca nu o sa accepte spune-i ca atunci cand ai sa te angajezi ii dai banii inapoi happy.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-l cunosc pe fratele tau si nu stiu ce fel de om este dar rugamintile fierbinti de fiecare data cand vorbesti cu el ajuta in mai toate situatiile. Pana atunci poti face ceva sa-l imbunatatesti pe cel vechi. Un SSD in loc de HDD.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Majoritatea oamenilor sunt zgîrciti, mai ales cei plecati in strainatate, deoarece viata este grea si acolo, gindeste te fratele tau poate acolo stă in chirie, salariul lui posibil sa fie mic si abia sa i si permita sa achite facturi chirie, sa manince sa se imbrace, ce sa ti mai trimita si tie? Tu crezi ca acolo laptopurile sunt ieftine? I ati de aici ca sunt si aici laptopuri bune dar ai bani? Fratele tau in ce țara este? In Germania? Asa a oricît de mult l ai ruga tu sa i ti trimită asa ceva el daca nu are bani nu va trimite.

| sierra1 a răspuns:

Frate-frate da' brânza e pe bani (o să zică fratele).
Dacă tu crezi că meriți, doar spune-i și-ți aduce.

| Bro4555 a răspuns:

De ce nu te duci la munca? ca sa iti poti lua singur laptop-ul, ca tot este vara si scoala se termina in curand -_-