| Xenoverse a întrebat:

Fratele meu este plecat in Anglia de cativa ani si vreau sa il conving sa imi trimita un laptop de gaming. Acum detin un laptop HP 15-g011sq este vechi si e cam depasit, si vreau altul nou, ceva sfaturi cum sa conving pe fratele meu sa imi trimita un laptop nou de gaming, dau funda plus vot.

15 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Tu te-ai gândit că poate nu are bani?

| SilentRain a răspuns:

Crezi că plouă cu bani in Anglia?
Sau e fractu' milionar?

| Xenoverse explică (pentru SilentRain):

Da ma e milionar, ai vreo problema.

| mentholinks a răspuns:

Ce rautaciosi sunt oamenii pe aici. Probabil lucreaza pe salariul minim in tara si nu se descurca cu banii. Nu trebuie sa-l convingi, roaga-l frumos si daca o sa vrea o sa-ti ia daca nu vrea nu trebuie sa te superi sau sa-i porti pica. Bafta!

| Vvistula a răspuns:

Ca să te putem ajutat trebuie să știm de ce nu vrea să îl trimită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu umbla cainii cu covrigi in coada p-aici, si nici nu e obligat sa o faca. Daca ziceai si tu un magnet de frigider, o ciocolata, o minge de fotball.
Tu visezi ca sta baiatu ala 8-12 ore la munca 2 luni sa nu manance nimic, sa-ti ia tie laptop de gaming, ca sa stai in casa ca prostu si sa nu mai iesi afara din casa. Cel mai prost cadou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai castiga pentru el, nu pentru un laptop. Un cadou pentru un copil, frate, sau cineva pe care iubesti si la care tii, n-ar trebui sa fie un laptop, sa te tintuiasca toata ziua in scaun, in casa, cu perdelele trase, si virgin pana la 40 de ani.
O bicicleta, un scuter, haine, un parfum. Astea sunt cadourile pe care le oferi cuiva la care tii.
Si caatiga intre 7.50 si maxim 9£ pe ora. Scade chiria, curent lumina mancare, haine, electrocasnice ca-ti mai trebuie si tie un fier de calcat un aspirator. Si tu ai pretentii de laptop de gaming. :/
Iesi din casa.happy

| Xenoverse explică (pentru anonim_4396):

Cel mai prost raspuns care l-am primit in viata mea. Mai bine lasa-te de TPU ca esti praf.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenoverse):

N-are rost. O sa vezi mai incolo happy tine minte ce ti-am scris, cu statu in casa, si cu jucatu pe calculator. Si cu cadourile de la frati plecati pe afara, si sper sa te duci si tu, sa vezi cum e de fapt afara. SI cum e sa muncesti departe de casa si de familie, prieteni, s-a.m.d
esti tampit, si n-o sa vezi acum, o sa vezi mai incolo happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenoverse):

Va **** mintea Youtube-u asta de nici nu ai idee. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca ceva, la 15 ani, in vacantele de vara, eu mergeam la terase prin mamaia si munceam, si pe 20 30 lei pe zi poate, in zilele proaste, da ma duceam nu conta, pe vremea aia. Si ce crezi, mi-am bagat internet singur, si mi-am luat si calculator. Misca-ti curu ala de putoare. Daca eram tactu, te bateam in fiecare zi, sa te duci afara sa socializezi naibi si tu cu copiii de varsta ta.
Abia astept sa treaca copiii astia de liceu, sa termine scoala, sa vad ce se intampla dupa scoala laughing)) dezastru si dezastru. Gaminglaughing)))

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ei cred ca viata este ca in GTA, baga un cod si scapa de probleme laughing

| Subsemnatul123 a răspuns:

Simplu, ii trimiti bani sa-ti cumpere. El nu munceste pentru tine. Sa stii si tu ca daca in alte tari sunt salarii de 3-4-5 ori mai mari ca in Romania asta nu inseamna nici pe departe ca oamenii de acolo traiesc de 3-4-5 ori mai bine decat in Romania, ba din contra, fiecare se descurca cum poate.

Iar pretentiile tale sunt exagerate. Un laptop de gaming nou costa peste 500-600 de lire. Pentru foarte multi oameni 500-600 de lire poate insemna o treime sau chiar si jumatate din salariul lor lunar. Daca fratele tau iti cumpara tie intr-o luna un laptop nou de gaming si dupa isi plateste chiria, probabil nu mai ramane nici macar cu bani de mancare.

| asuari a răspuns:

Îi spui că al tău este învechit și rău; în cea mai rea fază treci la șantajul emoțional (ex: te iubeste și de aceea ar trebui să îți ia etc).

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru asuari):

De de il inveti cum sa fie o lipitoare mizerabila?