| ipost a întrebat:

Salut, sunt împreuna de 4 ani cu o fata! Eu as vrea sa ne mutam împreuna, mi-a spus ca nu este pregătită încă sa facem pasul asta! Sa nu o mai presez atât. Ascunde story-uri de mine! O sun pe telefon nu răspunde app niciodată! Cu mine nu merge in nici o vacanța care merg sau la o petrecere/nunta cu prietenii mei! Vreau sa cunosc și eu prietenele ele, care cu ele sta la telefon o grămada! Când o sun eu, nu răspunde! La mesaje pe wapp este conectata ca ma uit la conversația ei, ii las mesaj dimineața pe la 11 îmi răspunde pe la 17! Cică nu are timp dar este conectata! Îmi spune ca ne vedem, apoi nu ne mai vedem deși este libera de la munca, când este la munca ce sa mai spun ca atunci nu ne vedem niciodată! Ne vedem o data pe luna sau la 2 luni! Îmi spune ca ma iubește dar nu demonstrează nimic! A zis ca așa s-a obisnuit și nu vrea sa ia aceasta responsabilitate de a ne muta împreuna, nici după atâta timp! Nu știu ce sa mai cred așa sunt unele femei sau aici este vorba de altcineva? Dau fundița

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu ești decât un backup pentru ea.
Probabil e în căutări. Când va găsi pe altcineva, te va părăsi instant. De-aia nu vrea să se complice cu mutatul împreună.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Are deja pe altul, ce nu intelegi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai descris tu numai relatie de 4 ani nu e. E mai mult o joaca. Eu zic sa va gasiti fiecare pe altcineva cu care chiar sa aveti o relatie serioasa.

| Freya1 a răspuns:

Nu poți sa fi de 4 ani cu cineva și sa îl ignori asa, sa sa va intalniti asa rar.

Cred ca ar trebui sa vorbești cu ea și sa ii spui ca e mai bine ca drumurile voastre sa se despartă, sau sa rămâneți prieteni cu beneficii ca deja cred ca și sunteți.
Asa ii vezi și reacția și treci și tu mai ușor peste despărțire pentru ca sincer asta va urma oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

In primul rand nu sunteti impreuna. Sunteti cel mult intr-o relatie. Ce fel de relatie, doar tu o poti defini.
Ti-au scris destule ceilalti postatori, asa ca eu iti spun: cauta alta fata, femeie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris - sunt împreuna de 4 ani cu o fata!

Și ai scris - Ne vedem o data pe luna sau la 2 luni!

INTELIGENTULE - tu pentru femeia aia faci parte din tipul de bărbați - RATAȚI TERMINAȚI - dacă chiar e adevărat ce ai scris.

LASĂ femeia în pace că NU te vrea nici măcar ca să te VADĂ dacă ai scris - Îmi spune ca ne vedem, apoi nu ne mai vedem deși este libera de la munca

Ești genul de INDIVID care femeia NU ȘTIE CUM SĂ SCAPE.

Ai grijă ca să nu cunoască ea unul și să îți dea o - DIRECTĂ - ca să o lași în pace.

| ipost explică (pentru anonim_4396):

Ba ai dracul grija la limbaj! Eu am
Întrebat ceva serios acolo, eu nu o las? Tu gândești? Dacă i.am zis sa terminam relația și a spus nu ca ea ma iubește? Tot eu nu o las nu? Da chiar as vrea sa.l văd pe ala care îmi da o directa! Dar inainte sa se documenteze cum sa da o dreapta corecta, dacă nu cad este nasol ca nu știe cu cine vb

| GeorgeCazan a răspuns:

Dacă după 4 ani de relație nu stați împreună, nu cred are rost să mai continuați. De obicei după 4 ani ar fi trebuit să vorbiți de o eventuală căsătorie...

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i iei telefonul la purificat cat timp e la baie sau oriunde altundeva, te cam ia de prost si ceva nu miroase a bine.

| dariaflorina a răspuns:

Eu cred că nu mai este atât de interesata și atrasă de tine.

| Geo1987 a răspuns:

Părerea mea sincera și ma jur ca îți vreau binele, nu mai sta după acea curva. Retine: este o curva! Este strigător la cer ce ai spus tu cu privire la ea. Retine, cel mai probabil are cel puțin un individ, dacă nu mai mulți, care o controlează! Tipa ori nu te mai vrea, ori este controlata și nu mai are ce sa facă, joaca după cum ii zic alții. Oricum tu pierzi, deci, spune-i marș și caută o tipa care nu e Proastă și e cu sufletul la relația cu tine.