| TeRogLasama a întrebat:

m-am certat cu maicamea din cauza ca ea lucreaza noaptea si vine dimineata la 10 si ea de luni bune sta in locul unei colege ca sa ia 1 milion in plus pe langa salariul ei.Si faza e ca pleaca luni marti nu vine deloc acasa si tocmai miercuri dim vine.Dar ea nu doarme deloc acele 2 nopti si o zi.Eu i-am zis ca in stilul asta o sa ajunga rau si dupa m-a certat sa tac din gura sa nu mai zic de rau ca le stiu e pe toate si tot asa.Voi ce ziceti eu nu ma simt vinovat pentru ca bunica mea si matusa mea sunt de acord cu mine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici dupa atatia ani nu ai invatat banii?

| chazz a răspuns (pentru Violleta2022):

Am vazut ca te gadila sa te dai in stamba la raspunsuri pe tema asta. a ramas asa in popor, sa vorbim in "milioane". doamna alba!

| Kogaion a răspuns:

Nu vreau sa-mi dau eu cu parerea, dar probabil ea crede ca aveti nevoie de bani mai multi si de aceea munceste foarte mult, dar imi e greu sa cred ca ea poate face fata la 48h nedormite, cel mai probabil la un moment dat avea un burnout cum se zice si va ceda, ar fi bine sa vorbesti cu ea si sa-i cauti un alt job. Ea de cat timp lucreaza in acest stil?

| TeRogLasama explică (pentru Kogaion):

De cateva luni lucreaza 36 de ore.

| chazz a răspuns:

Spune-i ca nu e nevoie pentru. suma aceea de bani sa munceasca atata in plus, si ca ti-ai dori sa iti petreci mai mult timp cu ea sau ca vei sustine si tu financiar ( cu sume mici) intr-un fel sau altul.