| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! M-am săturat de părinții mei,parcă as fi o povară pe capul lor, în fiecare zi consumă alcool si n-am cu cine sa mă înțeleg.Azi toată ziua m-au criticat si da chiar si acum o fac plus ca mă si ceartă si ma înjură doar degeaba.De tatăl meu m-am săturat cel mai tare,nu-l mai suport,se comportă ca un comunist si tot aduce vorba aia "eu la vârsta ta făceam aia",nu-l înțeleg,vrea sa fac ce a făcut el? Azi toată ziua mi-a spus că " mă-ta nu-i obligată să-ți faca tie mancare sau să-ți spele si asa mai departe",si mereu se i-a de mine chiar daca nu fac chiar nimic rău, nu ii gresesc cu absolut nimic.I-am spus ca vreau sa-mi cumpar un telefon nou cu banii din bursă pentru ca pe asta il am deja de 3 ani(un j4+),nu l-am zgâriat si e functionabil dar nu,trebuie sa se strice ca să-mi cumpăr altul(el a spart nu mai știu cate telefoane si își cumpără doar modele noi),nu ii spun nimic pentru ca nu vreau sa ma cert cu el dar îmi vine sa plâng când ma bag la somn(când nu ma vede nimeni). Toata ziua își pune muzică pe boxe,noroc mare am de căști că înebuneam până acum, mereu ma culc tarziu pentru ca așa vrea el...Si tot face pe victima si se plânge,m-am săturat să-l aud. Vreau doar sa termin odată liceul, sa mă angajez undeva si sa ma mut de aici.Mă scuzați ca am scris atât dar am vrut să-mi vărs undeva frustrarile.(am 17 ani dacă va întrebați)

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Man imi pare rau pentru situatia in care esti acum, vorbeste cu o ruda si poate te primeste sa stai acolo pana termini liceul sau mai bine te duci si stai la un camin al liceului daca ai asa ceva pe la tine prin zone, dupa ce faci 18 ani poti sa te angajezi oriunde, ideal ar fi pentru inceput ceva cu cazare, apoi nu mai ai treaba, lasa-i pe parintii tai in lumea lor

| Savannah2004 a răspuns (pentru 120bulevard):

Majoritatea rudelor sunt plecate în alte țări și nici cămin nu am la liceu, dar o sa mai stau asa până termin si după plec, mersi pentru răspuns! happy

| 1997onur a răspuns (pentru Savannah2004):

Sa ai grija de tine ma de tine te rog eu ești un băiat bun nu meriți sa pățești ceva rău Doamne ferește sa nu intri in Anturaje și alte belele să-ți faci pe cap și sa nu iubești niciodată cu adevărat da niciodată sunt false mincinoase prefăcute se uita în ochi tai te minte de nu mai ști cum te cheamă niciodată sa nu ai încredere într-o fată sau într-o femeie niciodată sa deschizi ochi și mereu când o fată te bagă în seamă salut și pa atata nu-ți distruge viață de acum cu falsitate și minciuni și ai grija de tine nu-ți baga capul pla belele vezi pe unde umbla și ce faci ce prieteni îți faci nu te bagă pentru oricine la ceartă și scandale evita prosti o sa da de mulți prosti bine eu sunt obișnuit cu ei dacă vad ca se leagă de cineva pe stradă și nu-l lasa în pace ii fugăresc tot orașul și ii iau la capace sai lase pe copii în pace ai grija ma de tine

| Savannah2004 a răspuns (pentru 1997onur):

Mai există si fete in care poți avea încredere, doar ca sunt greu de găsit, și am deja un cel mai bun prieten cu care nu m-am certat niciodată si ne știm de câțiva ani, pot vorbi despre orice cu el si el cu mine.Si nu te teme de anturaje pentru ca nu e cazul meu, n-am fost nici in club vreodată si nu consum alcool si nici nu fumez.

| 1997onur a răspuns (pentru Savannah2004):

Bine frate ai grija de tine și pe cine iubești tu cu adevărat.

Eu am jurat ca orice ar fi niciodată nu am sa mai iubesc cu adevărat și am jurat ca orice ar fi niciodată nu am sa l-am pe nimeni sa se apropie de mine daca am văzut ca orice fata sau femeie se apropie de mine sau încearcă sa vorbescă ii spun sa ma lase un pace ca nu vreau sa am probleme ca altfel iese urăt cu adevărat eu stau departe de oamenii falși nu-i suport crede-mă nu-i suport mise face scârbă și nervi când îi văd cu falsitate aia pe față nu suport deloc așa oamenii tu ai grija de tine familie te vinde și te cumpăr de nu ai tu și nici eu zile de trăit nu ai habar de ce poate fi o fată sau femeie în stare și Câte fețe poate sa aibă nu ai habar stai departe de așa ceva și nu face greșeli vreodată sa ai încredere într-o fată sau femeie niciodată sau mai ales sa iubești cu adevărat o sa regreți toată viața ta ca ai pus inima cu adevărat și ai fi făcut orice pentru ia te vinde ști cum? Nu ai idee în câteva secunde tea și șters tea și vândut ori cât de mult poți s-o iubești cu adevărat degeaba tot fraier rămâi cel mai bine stai departe toată viața de așa ceva eu stau departe toata viata mea de așa ceva mise face scârbă când vad oamenii ca se tin de mana în parcuri și pe străzi le vad falsitate pe fețe clar și cum se prefac ca iubesc lar vinde pe băiatul de lângă ele în secunda următoare când apare un Riciboy din asta sunt satul și scârbă de oamenii falși am văzut destule cu ochi mei am trăit destul și știu totul cum este cu adevărat dacă nu ai bani degeaba dacă ai bani poți să fi și urat cu draci tot la ăla se duce poate sale și bată ăla tot la el fuge și rămâne cu el Mai face și copii cu așa scârbe eu sunt satul frate de asa oamenii le-am văzut cu ochi mei le-am trăit pe toate nu suport oamneii ca ăștia mise face scârbă și nervi.

8 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Deocamdată nu prea ai ce face decât să îl suporți până când termini liceul.
Eventual poate poți vorbi cu bunicii, un unchi sau prieten de-a lui taicatu că poate așa o să fie convins să nu mai bea atât.
Daca ai posibilitatea în vacanta de vara sa te duci la bunici sau sa îți găsești de lucru.

| Savannah2004 a răspuns (pentru LordCristobal):

Am doar 1 singur bunic in apropiere si nici el nu prea stă pe acasă

| 1997onur a răspuns:

Rabdă frate și când îndeplinești vârstă mergi și muncește și mută te nu sta cu așa oamenii o să-ți mănânce viața nu-i normal sa fi trata așa nu le faci nimic ar trebuie să-și dea seama ca greșesc enorm față de tine amândoi dar nu-și dai seama amândoi muți la vârsta ta sunt acoliști drogați iar tu nu ești așa deloc bravo ca te ți de școală și sate ți orice ar fi rabdă muncește și mutate și ai sa vezi că o să fi bine.

| Savannah2004 a răspuns (pentru 1997onur):

Mulțumesc mult, așa o sa fac happy