| StefanStefan1 a întrebat:

prietena mea cea mai buna este suparata pe mine din nu stiu ce motiv sad, daca ati putea sa ma ajuti cu un sfat de ce este suparata pe mine? crying
Eu o iubesc pe ea pentru ca este cea mai buna prietena a mea. Va rog ajutati-ma. DAU FUNDA! crying

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea crede ca nu o iubesti suficient si poate ca are dreptate. Fetele isi doresc multa iubire.

| Dariusuu a răspuns:

Cel mai bine ar fi s-o întrebi de ce anume e supărată pe tine iar dacă nu-ţi zice atunci ar fi cazul s-o laşi în pace o vreme.

O zi perfectă îţi doresc.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O adevarata prietena nu se supara fara motiv si nu face fite.A vazut ca-i dai prea mare importanta si se rasfata. Daca te-ar considera si ea cea mai buna prietena, nu te-ar necaji.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Cel mai logic lucru care l-ai putea face este să vorbeşti sincer despre situaţia apărută între voi pentru a înţelege cum stau în realitate lucrurile. Astfel vei înţelege ce ar trebui să faci pentru a trece peste această situaţie.
Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi cu ce ai gresit? Mai bine mergi la ea si spui: scuze pentru ce am gresit, dar te rog spune-mi ce am gresit ca sa ma indrept si sa nu mai fac asta pe viitor.

| pastru009 a răspuns:

Buna Stefan.Contacteaza-ma pe id.-ul de mess: horatiu. dumitru@yahoo.fr
Daca vrei sa te ajut happy, trebuie sa cunosc acea problema mai bine.Nu doar informatia ca s-a suparat.Intelegi?
Sper ca ai sa ma conactezi si vorbim.
P.S. : La problema ta nimeni nu o sa raspunda concret si sa iti dea sfatul care iti trebuie.E ca o problema de mate:daca ai gresit un calcul, totul s-a dus. sad
Astept sa vorbim. big grin O zi buna.

| NickName01 a răspuns:

Evident ca noi n-avem nici o sansa sa ghicim de ce este ea suparata pe tine happy, dar acest lucru îl poţi constata tu foarte simplu dacă vei sta de vorbă cu ea.

Probabil nici acest lucru nu este uşor, posibil să fie o fire orgolioasă, sau poate ca tu ai greşit foarte mult...

În orice caz, o vei măguli dacă vei încerca să ghiceşti motivul supărării enumerând absolut toate greşelile tale din ultima perioada... happy

Se va simti flatata si va ceda la un moment dat. Problema e ca nu trebuie sa o inveti orgolioasă! Vei regreta mai târziu...

| Victoria275 a răspuns:

Deci, ori ai uitat de ziua ei, ori de aniversarea voastra de un an de cand sunteti prieteni, ori are un eveniment mai trist la ea in familie, ori s-a certat cu prietenul ei si vrea sa fie lasata in pace sau pur si simplu nu are chef de nimeni zilele astea. Dar iti recomand sa vorbesti cu ea si sa vezi ce sa intampla. A...da...iti recomand sa ai o ciocolata la indemana cand vorbesti cu ea.

| TheDarkestBeauty a răspuns:

Daca nu stii motivul e totul in zadar.Chiar daca iti ceri iertare nu va ajuta daca te intreaba:pentru ce? si nu vei sti sa raspunzi.
Poate ai spus ceva sau ai facut un gest sau de ce nu ceva mai grav.Nu ai alte prietene comune pe care sa le intrebi de ce e suparata pe tine?
Daca nu merge nimic eu zic sa mergi pe sinceritate.Ii spui, chiar daca nu o sa vrea sa asculte aparent dar iti zic sigur ca daca esti aproape va asculta, ca poate ai facut ceva ce a deranjat-o, nu stii sigur dar banuiesti(sunt sigura ca banuiesti macar ceva)si vrei sa iti ceri iertare daca ai jignit-o cu ceva. Daca e prietena ta intr-adevar poate nu te iarta pe loc dar dupa putin timp va constientiza ca iti pare rau si va veti impaca.
Succes!

| plesalex100 a răspuns:

Poate ca tu ai uitat ceva important la care ea tinea cum ar fi ziua ei de nastera sau ziua de nastere a unui membru al familiei ei sau a unei prietena de a ei.

| iubescdouaseriale a răspuns:

Buna! Am vazut aproape toate comentariele de aici si aproape toate spun ca trebuie. sa mergi si sa-ti ceri scuze si sa intrebi cu ce ai suparat-o, iar daca e asa si nu vrea sa te ierte si nici sa-ti spuna cu ce ai gresit atunci poate ca ea nu te numeste pe tine „prietena cea mai buna" cum îi spui u. ei! mai stii poate se și folosește de tine! uneori nu suntem cu toti ce parem a fii! sunt oameni fideli dar si oameni care vor doar sa te foloseasca si iti spun din propria experienta! sper ca te-am ajutat!

| ILoveDylanOBrien0123456789 a răspuns:

Nu iti pot spune de ce este suparata pe tine, trebuie sa afli tu motivul.Ai putea incerca sa vorbesti cu ea si s-o intrebi cu ce ai gresit.Incearca sa nu te enervezi daca ea spune ceva ce nu iti place si daca ea spune ca ai facut ceva gresit desi tu nu ai facut, raspecta-i parerea. Daca nu vrea sa vorbeasca cu tine acorda-i putin timp si incearca mai tarziu.Dar ai grija sa nu fii prea insistent si sa ai grija la exprimarea ta ca sa nu se supere si mai tare. Si daca tot nu vrea si nu vrea sa vorbeasca cu tine intreaba in prieten daca nu ar putea afla.
Sa-mi spui daca AI aflat ceva.Noroc!