| anonim_4396 a întrebat:

Sperc a nu va fi un subiect de gluma..sau bascaleala. Faza e urmatoarea m-am despartit de prietena mea alaltaieri si zice sa nu o mai caut etc...pt ca am facut-o totusi sa sufere de destul de multe ori si a fost mult timp suparata in loc sa fie fericita cu mine. Adica mai exact s-a saturat de mine...intrebarea e urmatoarea din opinia voastra adica a fetelor ca ele stiu cum e mai am vreo sansa? Ea stie ca o iubesc. Mai pot repara ceva? Totusi am implorat-o ca nu o sa mai fie asa etc dar nu vrea pur si simplu a zis ca in momentul de fata nu mai vrea, vrea un pic de pauza. Oare cu ce as putea sa o impresionez? Mai am vreo sansa? cum as putea sa o recuceresc, inca ma iubeste cred eu. Va rog ajutati-ma fetelorbig grinadica cum ati fi voi impresionate, sau nu stiu ce sa fac? Multumesc.

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Prietene asculta ma cu atentie si urmeaza mi sfatul in tocmai Cred ca ai suparat o foarte mult cu toate ca tu spui ca o iubesti ea nu se simte deloc iubita langa tine! Scuza ma ca ti spun asta dar cred ca asa este..Deci sfatul meu este sa o lasi in pace o vreme pur si simplu sa nu o mai cauti! ok? las o sa se limpezeasca un pic apele si nu mai fi atit de disperat dupa ea! Ca nu rezolvi nimic mai mult o sperii...lasa o o vreme in pace si nu o mai cauta..de sarbatori incearca sa o mai cauti si ofera i un frumos cadou ..in fine sincer nu prea mai ai multe de facut este clar ca ea este foarte suparata pe tine sau in cel mai urit caz pentru tine ea are pe altcineva deci mai bine uit o daca vezi ca nu mai vrea cu tine!

| kattya96 a răspuns:

Deci iti dai seama la ce te expui daca ceri parerea fetelor. Doar nu te astepti sa te mangaiem pe cap si sa zicem ca ai facut o treaba buna. S-au cel putin nu din partea mea.
Cred ca ea s-a despartit de tine, nu invers. Daca ai recunoscut ca ai gresit de ce ai continuat sa faci acest lucru. Si fraza: " A fost mai mult suparata cand era cu mine". Ti se pare in ordine? Mie mi-ar fi rusine, adica tu baiat smecher sa nu-i placa unei fete sa stea cu tine? Ce-ai asta? In loc ca ele sa fie topite, tu ce faci? Of of, eu nu te incurajez sa "o impresionezi". Las-o sa-si dea seama daca ii este mai bine fara tine. Adica eu chiar cred ca merita o pauza. In mod normal as fi zis ca mai meriti o a doua sansa, insa cred ca ea ti-a dat mai multe si eu ii respect decizia, asa ar trebui sa faci si tu.
Dar daca tot vrei sa lupti, fa ceva din suflet nu ne intreba pe noi. Ca sa iti demonstrezi si tie ca o vrei inapoi ( nu ca sa o dezamagesti iar).
Poate ca nu o meriti, mai stii?
Iti urez succes! Roaga-te ca fata sa aiba un suflet mare si ai grija sa nu o mai superi. ^^
Ps. Nu ajunge sa zici "imi pare rau ca am gresit, nu o sa se mai intample. Stii ca te iubesc straight face -> decat daca ea e inca moarta dupa tine oh go on

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici nu se scrie "bascaleală" ci bășcălie sau bătaie de joc. Învață să scrii.

| foxsilver a răspuns:

Cat timp ai fost cu ea, te-ai crezut"stapanul inelelor", iar acum ai ajuns Fane disperatu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde şi în ce sens ai făcut-o să sufere, cu ce anume i-ai greşit. Eu zic să luaţi o pauză şi când se mai calmează lucrurile, apoi încearcă prin simple discuţii despre chestii irelevante şi vezi cum îţi răspunde. Dacă dă semne de apropiere poţi prinde ceva curaj, dar nu te aştepta să meargă din prima sau chiar să nu meargă deloc. Încearcă să refaci prietenia dintre voi şi dovedeşte-i că s-a înselat în privinţa ta... dă-i un cadou, ajut-o când are nevoie şi s-ar putea să aprecieze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai bine a facut ca te-a lasat, daca o iubeai nu-i faceai rau. un mic sfat las-o in pace, daca dupa cateva zile o sap ea vine la tine, sau vrea sa te contacteze inseamna ca mai ține la tine daca nu inseamna ca si-a dat seama ca nu se simte bine langa tine si a trecut de faza asta, bft

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-ai dat singur raspunsul: s-a saturat de tine! Si daca s-a saturat de tine, nici faza cu "te iubesc" nu prea mai tine.Deci teoretic nu mai aveti nici o sansa, dar practic... poate te iubeste ea prea mult incat sa-ti mai suporte chestiile alea cu care ai facut-o tu sa sufere.Eu zic sa nu ii dai nici un semn vreo 2 zile, in timpul asta poate i se va face dor de tine si poate mai aveti vreo sansa, iar daca isi va da seama ca nu o meriti si iti va zice sa o lasi in pace 4ever&ever...sa nu faci pe psihopatul cu ea, ca nu e frumos, da?
P. S.: Daca o iubeai, nu o faceai sa sufere si in nici un caz de "destul" de multe oriwinking

| rousz a răspuns:

Ce sa faci? O iubesti? daca da lupta nu fi prost ...Surprinde-o du-te la ea acasa cumpara-i un bucheta mare de trandafiri, o scrisoare cerandu-ti scuze de n ori ..si vezi ca asta nu-i tot daca te va ierta si va vrea sa o luati de la inceput demonstreaza-i ca ea e cea mai importanta! ai grija si nu mai fa prostii din astea ca uite asa pierzi o iubirewinking succes! poate-ti mai vin idei daca te iubeste te iarta kiss

| Marry410 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat la fel, tot as un baiat ma facea sa sufar si ne-am despartit ne-am impacat ..si tot asa, dar el tot ma implora sa ramanem impreuna ca o sa fie diferit dar n-am vrut pentru ca i-am dat sanse destule si n-am imi avut incredere in el..depinde cate sanse ai epuizat sau cat de incapatanata este prietena ta..si INCREDEREA ..nu cred ca mai are incredere in tine.Insa daca totusi te iubeste o sa se intoarca daca nu, e o cauza pierduta! Sper ca te-am ajutat, bafta! happy

| iubesteOrezul a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o chemi la o intalnire, sa vorbiti doar voi doi, sa ii spui tot ce simti pentru ea cu lux de amanunte. Comunicarea este un pas foarte important. Poate daca ea ar vedea in ochi tai ca o iubesti, s-ar indragostii din nou de tine cum esti tu de ea. Parerea mea este ca nu ar trebui sa o lasi pentru ca ea ar putea sa isi faca '' prieteni noi '' si sa uite de voi. Cheamo si vorbiti dar i-ao in brate, incerca sa o saruti etc - etc. Arata-i lucrul acesta, nu doar il spune. In asemenea momente arata-ii ca o iubesti nu-ii spune. Multa bafta :d.

| Hopii a răspuns:

Pai, dupa parerea mea, daca ai lasa-o un pic timp poate sa-r indragosti de altcineva. Daca ai bate-o la cap ca sa fiti din nou ar putea merge, poate. Daca ar fi dupa mine, eu ia-s scriee poazi, ia-si aduce flori, etc.
Eu cred ca ai putea gasi o micuta portisa ca sa o recastigi.
P. S. Nu te da batut orice baiat mai are o sansa in iima unei fetehappy