| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Salut TPU. Spuneți-mi și mie cum naiba scap de timiditatea de a vorbi cu fetele de la care as vrea ceva? Adică un nr de telefon, o întâlnire, ați înțeles voi.

Booon, deci sa va povestesc. Merge și "prostu" azi în alt oraș unde avea treabă și după ce termina ce are de făcut ce se găsește... Ba hai să ies și eu sa vad locurile ca fetele am văzut ca îs frumoase. Și pleacă neamțu în "recunoaștere" și se oprește la o terasa. Singur fiind îmi iau ceva fără alcool (aveam mașina) și ma pun frumos pe un scaun și admir când orașul, când fetele care treceau, ați înțeles. Și la un moment dat la masă alăturată se pune o tipa (era frumușică ce-i drept) și își comanda ceva de băut. Îmi atrage atenția faptul ca stătea singura de ceva timp și i-am prins câteva priviri aruncate către mine. Problema care era? Prostu (ca altfel nu pot sa ma numesc în situațiile astea) n-a mișcat nimic pe motiv ca era timid în situații de genu și habar nu avea ce sa zică. La un moment dat tipa se ridica și pleacă și eu rămân să-mi iau la rand sfinții și toate neamurile care m-au făcut ca pe urma sa închei înjurăturile cu mine.
Ma plictisesc și ma ridic și eu și plec.
Zic sa ma mai opresc într-un parc sa mai stau la umbră undeva. Exact la fel se întâmplă doar ca de data a fost cu un grup de fete din care mi-a atras una atenția. La fel s-a întâmplat, subsemnatul n-a avut tupeu sa deschidă gura și nici sa facă vreo mișcare ceea ce îmi lasă multe semne de întrebare legate de mine.
Au mai fost încă 2 ocazii din astea pierdute dar nu mai are rost sa le scriu ca rezultatul e același ca la celelalte de mai sus.
Faza e ca dacă ar fi sa nu vreau nimic de la ele n-am probleme sa merg sa le întreb ceva dar odată ce mi-am zis mie ca bai as vrea s-o invit pe fata aia undeva... De atunci gata, s-a dus totu pe apa sâmbetei.
Cum sa fac sa trec peste chestia asta? Cum să-mi înving timiditatea asta legata de fete.
Ma oftica faptul ca se întâmplă asa ceva doar în cazurile alea ca în rest n-am nici o treaba, ba din contra sunt chiar foarte stăpân pe mine.
Mai am de stat în orașul asta pana pe la ora 3-4 după aia trebuie sa ma întorc acasă. Să mai încerc ceva parca nu-mi mai vine, poate ma ajutați voi cu vreun sfat ceva.

37 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Morbid):

Si daca avea HIV ce? Geezus, primitiva natie mai sintem! De aia exista prezervative...

| cristi202 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

E adevărat ce spui tu. Dar asta e idealul. În realitate e greu de atins asta. De ar fi ușor, psihologia nu ar mai avea de lucru. Conștientizarea mentala nu e greu de atins, poți fi deplin conștient de situație, și totuși sa reacționezi altfel emoțional. Cineva cu frica de păianjeni poate știi foarte bine ca păianjenii nu fac nimic rău, dar, cand vede unul, sa sara la 2 m departare. Sau, în dragoste, nu degeaba se zice ca dragostea e oarba. O fata cuminte îndrăgostită de un smecheras poate vedea chestii în neregula la el, și totuși sa ramina implicata emoțional.
E greu sa faci ca rațiunea sa domine emoția. Înseamnă o întreaga schimbare la nivel de personalitate, nu doar la nivel mental.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mi-a placut niciodata o fata atat de tare din doua priviri incat sa nu mai pot daca nu ma bag in seama cu ea. Nu sunt atat de superficial. Normal ca sunteti singuri cu gandirea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place ca barbatii ma contrazic si femeile imi dau voturi inteligent.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

Începi sa îți dai cam multe aere și figuri pe aici, nu crezi? Las-o moarta cu "atitudinile" astea ca nu impresionezi pe nimeni. Hai carel poteca

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e altceva ca nu te-a placut pe tine una ca lumea, sau nu ai placut tu, de aia n-ai vazut in viata ta, si e normal sa zici asta privind din punct de vedere al tau, dar nu se generalizeaza.

Oamenii f atractivi au vazut ce zic eu pe pielea lor, si des.

Pai numa eu ce am vazut la prietenul meu alfa, si nu era de nota 10 totusi, avea un 7-8 asa.
Nu am zis sa fi lesinat sau lesinata dupa tine, insa daca te priveste frumos si simti ca te place, si o abordezi oriunde, abia asteapta!
Si invers, daca una se baga in seama cu tine pe strada sub diverse pretexte "ai un bilet in plus de autobuz? Eu sunt Diana, sau invers, eu sunt Dan".

"Nu mai suna telefonul desi am fost sunata sau sunat, nu stiu ce are, ma puteti ajuta domnule va rog?".
Si dupa aia, daca ambii s-au placut, baiatu poate zice "daca va invit la o cafea, acceptati? Daca v-am suparat, imi cer scuze".

Si gata treaba! Asa merge, daca omu nu e atractiv, si logic ca e invizibil pentru partenerii de sex opus.

| Meme10Meme a răspuns:

Recomandarea mea: când mai vezi una de genul, sa te prefaci ca îți cade telefonul pe jos și sa ți-l dea ea. După ii mulțumești și ii zici ca vrei sa o inviti la un restaurant ca mulțumire.