| eLegancE2005 a întrebat:

stiu ca acest lucru este un lucru mai personal dar am nevoie de niste sfaturi, dar mai intai sa ma prezint.
Sunt Stefan si am 11 ani imi place fotbalul(dar din cauza tatalui meu nu mai pot merge la antrenamente) alte lucruri le voi spune pe parcurs.
Chestia asta se intampla de mai multi ani dar acum a inceput sa se agraveze.
Pe 15 mai a fost ziua mea si am vrut sa mi-o fac la lasertag pentru cei care stiu, dar cativa colegi nu puteau ajunge si m-as fi simtit naspa daca acestia nu veneau, asa ca l-am rugat pe tata sa schimbe rezervarea in alta zi, iar el atunci a inceput sa ma injure, sa ma jigneasca, sa ma faca in toate felurile si credeti-ma ca un copil de 11 ani nu cred ca va dati seama cum m-am simtit.
Totul pana la urma s-a calmat pana pe 18 mai cand am avut un meci de fotbal si trebuia sa ii duc unui coleg care participa la meci rucsacul pentru ca si-l uitase la mine iar in masina mi-am amintit ca l-am uitat acasa si i-am spus si a inceput iar sa ma injure si sa ma jigneasca etc.
Cand am ajuns acasa ca sa ma relaxez si sa uit tot am inceput sa ma joc ceva pe calculator, cu un prieten iar dupa tata m-a strigat, iar eu am intrebat-o pe sora mea ce vrea, el atunci a strigat si mai tare enervandu-se(bine ca a fost mama sa il calmeze ca altfel...)
Si chestiile au inceput sa se intample din nou injuraturi etc.
Iar dupa il auzeam ca ii spunea lui mama sa sunt nesimtit si ca mai bine nu existam si ca vrea sa ma abandoneze...
Atunci am simtit ca nu sunt dorit si ma gandesc sa plec oriunde vad cu ochii, la bunici oriunde voi ce credeti? Sa plec de acasa sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu mama ta, dacă pleci de acasă nu rezolvi nimic.
Ce vei face singur la 11 ani?
Te poți duce la bunici pentru un timp dar cu acordul mamei tale.

| eLegancE2005 explică (pentru Andreeush):

Multumesc mult acum totul este ok.

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Shelby002017 a răspuns:

Să fii sănătos! Să-ți dea Dumnezeu numai bine!