| anonim_4396 a întrebat:

nu mă mai inteleg deloc cu mama imi vorbeste mereu urat, tipă la mine nu conteaza că mergem pe strada sau la magazin imi vorbeste cu sictir am 21 de ani i-am zis de 1000 de ori sa nu mai facă asa dar nu pot sa mă inteleg că se inerveaza rau si iar tipă ma jignesti. odată eram la masa eu mama şi iubitu meu si mama a inceput sa ma jigneasca si iubitu meu mi-a luat apararea si mama sa inervat rau a spart farfuria a inceput sa tipe se uitau toti vecini am vrut sa plec din casa dar m-am calmat a 2 zi imi zice ausi dar prietenu tau sa nu se mai bage că il dau afara din casa am incercat sa-i explic că nu face bine dar sa inervat iarasi si imi zice dar ce nai mai vazut o bucată de p...ă m-am simtit foarte rau ..mereu face asa se compoarta urat cu mine n-am cu cine sa vorbesc sa cer un sfat că imi este frica sa nu tipe si mereu imi zice daca nu-mi convine sa ies din casa mereu fac eu curat in casă. daca sa plec imi este milă nu stiu ce sa fac cine poate sa ma ajute cu un sfat sad.

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai si tatal tau ce face? ai dezamagito prea mult, o femeie nu face de astea daca nu o insulti emotional ceva iai facut tu

| AliGab a răspuns (pentru RAY):

Vai ce repede tragi concluzii... fata a spus clar ca a incercat sa comunice cu ea si nu a reusit

| euandreeeea a răspuns (pentru RAY):

N-am dezamagit-o cu nimica niciodata. cam cerut doar sfat nu judecati degeaba.

| euandreeeea a răspuns (pentru AliGab):

Asa sunt unii repede trag concluzii asa of of

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sufera de nervi saraca, pleaca cat de repede poti, poate la iubitul tau daca te intelege.Si nu iti fie mila de ea, nu ai de ce. Incearca sa te calmezi si sa iei o decizie buna pentru tine.

| euandreeeea a răspuns (pentru anonim_4396):

Sărut-mîna!

| anonim_4396 explică (pentru euandreeeea):

Sa cresti mare si sanatoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In plus nu te mai ocupa de casa, doar de tine si nu mai sta in compania ei. Evit-o pe cat posibil. Daca inca nu ai de lucru, cauta-ti si las-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 21 de ani inca mai stai cu mama ta?

| euandreeeea a răspuns (pentru anonim_4396):

Da incă mai stau cu mama că nu puteam să mă duc pe străzi
Dar nu o sa mai stau mult timp cu mama că mi-a fost mila sa o las singură dar a venit timpu să-mi fac si eu viata. :/

| anonim_4396 explică (pentru euandreeeea):

Dar cine vorbea de strazi laughing? ma referam la facultate sau poate ca sa muncesti sa stai singura.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Facultate? Munca? Ce-s astea?
Singurele variante in viata sunt parintii sau strada!
Am zis!

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

laughing variante bune pentru putori

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect happy
Cat despre tine fatuca, fa-ti naiba viata aia odata ca la 21 de ani mie mi-ar fi jena sa spun ca stau cu parintii pentru ca nu ma duc la facultate si nu sunt in stare de nimic.

| euandreeeea a răspuns (pentru sofisis):

Am cerut doar sfat munca stiu ce este nu mai judecati degeaba am cerut doar sfat daca nu suneti unui sa dati sfat mai bine nu mai comentati că stati numai sa judecati.am scris foarte bine despre ce este vorba.

| euandreeeea a răspuns (pentru sofisis):

De unde sti tu că nu lucrez s-au că n-am lucrat niciodata? n-am facultate Dar am facultate in inimă vorba aia ai fcultate şi ai 7 ani de acasawinking am cerut doar sfat daca nu stiti sa dati sfat nu mai judecati aiurea am scris doar bine despre ce este vorba. persoanele cu sfaturi bune vă multumesc din inimă si persoanele care doar judecati nu sunteti mai importantewinking doar că nu aveti ce-i 7 ani de acasa laughing)

| sofisis a răspuns (pentru euandreeeea):

Vrei un sfat sincer?
Fa-ti viata, muta-te si ai grija de mama ta mai de la departare. Nu cred ca e ceva la care tu nu te-ai gandit.
Cei 7 ani de acasa ii am, stai tu calma, tocmai de aceea imi permit sa ma minunez cand aud de persoane care. "au facultatea in inima"? Asta ce naiba o insemna? Ma rog.

| Sociomaniac a răspuns:

Nu esti prima persoana care are astfel de probleme, ar trebui sa iei in considerare faptul ca poate ea are ceva pe suflet sau poate la munca nu ii merge bine, insa da, nu este un motiv sa te jigneasca. Ce pot eu sa-ti sugerez e sa incerci sa te apropii de ea, sa discutati ca doua femei happy ca sincer. nu te mai poti numii copila laughing in fine, ideea e in felu urmator, in cazu tau solutia este comunicarea, sper ca te-am ajutat si ca in viitoru apropiat sa va intelegi mai bine!

| euandreeeea a răspuns:

Mă face satană scorpie imi zice du-te dracu jitie etc....mereu las dela mine că ma gîndesc cai mama mea mă dor tare cuvintele iei acuma cateva timp ma scuipat catiodata ma gîndesc de ce mai stau sunt prea sensibilă şi las mereu dela mine sad :'(

| IanaMal a răspuns:

Daca ai 21 de ani poti pleca de acasa, in cazul in care esti la facultate cazeaza-te la camin sau gaseste-ti chirie, si zii mamei tale ca esti majora nu proasta si daca mai face asa te vei muta! nu-ti mai fie frica...si mama ma supara si ma facea de tot rasul pentru ca avea simtul nervilor foarte ...si ma enerva, nu baga de seama si ai sa vezi cum vin lucrurile de la sine! i-ati inima in dinti si cazeaza-te undeva nu iti mai fie frica de ea

| euandreeeea a răspuns (pentru IanaMal):

Multumesc frumos i-am zis deja mă doare gura sa-i mai zic niciodata nu-i multumita de mine mă face si satană şi scorpie imi zice du-te dracu of of. din placate nu sunt la facultate. mersi pentru sfat am nevoie că nu stiu ce sa fac.

| Sebastian_Ene_1997 a răspuns:

Man...inceearca sa preiei fraiele in sensul ca atunci cand iti face asa nu te apropria prea mult de ea sau fa fapte bun cum ar fi spalatul vaselor si asa mai departe, iar cand e bine dispusa mai discuta cu ia despre ce vrea ea sa auda.
Ok?

| AnyMariiia a răspuns:

Încearcă sa te muți în altă parte, o sa își dea seama singură că nu avea un comportament adecvat unei mame după ce o să rămână singură. Mai ales dacă ai un loc de muncă și un iubit care te susține. poate te poți muta la el, dacă stă singur. dacă nu, amândoi cu chirie, sa nu riscați sa se bage cineva intre voi