| anonim_4396 a întrebat:

Strabunicul din partea mamei aroman din sudul Bulgariei iar cel din partea tatalui moldovean.E vreo sansa sa fiu recunoscut drept,, aroman/makedon"?

Numele de familie este Stan si ar putea sa ma confunde cu persoanele de etnie rroma; am vreo sansa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce sa te confunde cu rromii? Numele de familie nu are prea mare insemnatate, cunosc mai multe familii de Stan si toti sunt romani.

| AlecCCc a răspuns (pentru Ioandelasal):

Intrebarea principala e daca ma vor recunoaste drept makedon sau nu.

| AlecCCc a răspuns (pentru Ioandelasal):

Intrebarea e daca pot fi recunoscut drept makedon

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlecCCc):

N-am de unde sti, doar ca n-are nici o importanta daca te recunoaste cineva, important este ce simti tu.

| Felys a răspuns:

Si la mine una din bunici era armeanca dar casatorindu-se cu un roman s-a pierdut limba, traditii, tot, deci nu prea cred ca ai vreo sansa sa te recunoasca cineva drept machedon