| BuburuzaVesela a întrebat:

Sunt indignat.Chiar toate fetele se uita la un băiat la cum arată si cat are in portofel? Nu sunt nici Arnold, nici fiul lui Becali. Sunt un tip normal, cu constituție atletică( abdomenul plat) si îmi permit sa ies la un suc ori de cate ori vreau.Chiar nu se mai apreciază bunul simț si educatia? PS.Nici vreun prost nu sunt, sunt student in anul I.

Răspuns Câştigător
| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Nu ştiu ce să spun... nu toate fetele apreciază bunul simț şi educaţia...fi tu însuţi... dacă o fată te va iubi nu se va uita la abdomen sau la fizicul tău... frumuseţea nu e permanentă! Iar banii nu fac mereu o femeie să te iubească. Lucrurile bune se lasa asteptate!
Fata potrivită va aparea şi sunt sigură că va fi aşa cum îţi doreşti:educată, cu bunul simţ, modestă, frumoasă...
Pari un băiat de nota 10

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut!
Unele da,altele nu.
Depinde de tine cum abordezi problema si mai ales pe ele.
Sunt multi care folosesc replici de "tractorist" si abia reusesc sa deschida un subiect de discutie si apoi se plang ca nu au succes.
Evident,toate sunt pe interes,clasica replica...
Fetele ca si baietii au anumite sentimente, daca stii sa "activezi" acele sentimente, te-ai scos.
Problema e ca in scolii nu se preda nimic de seductie si multi sunt si pralizati de timiditate.
Datorita societatii ajung sa creada ca toate sunt pe interes.
Cat despre educatie si bun simt, unii considera a fi o slabiciune si profita de asta.
Ce sa-ti mai zic, fi mai optimist si succes pe plan sentimental!

| Adry05 a răspuns:

Crede-ma ca nu conteaza astea. Si daca conteaza, vei atrage doar femei care iti toaca banii si pleaca. O fata normala chiar de bun simt si toate astea e atrasa. Dar stii care e problema cu tine? Nu ai deloc incredere in tine si lucrul asta se simte. Femeile vor barbati sigur, care stiu ce vor si langa care se simt protejate si mai sigure pe ele. Invata sa dobandesti asta pentru ca increderea in sine iti da foarte mult sex appeal. Si daca arati si bine, o sa te ridice de 10 ori mai sus. Lasa prostiile astea pe care le tot auzi ca femeile sunt atrase numai de bani si concentreaza-te sa ai un aspect ingrijit si o atitudine potrivita. Da, e adevarat ca aproape nicio femeie nu s-ar uita la un sarantoc urat imbracat, neingrijit etc. pentru ca noi avem tendinta sa ne stabilizam, si vrem pe cineva care sa aiba totusi o posibilitate de viitor inainte, sa aiba un venit cat sa putem avea minimul de confort, sa nu simtim ca doar noi muncim pentru bunastarea financiara, dar asta nu inseamna ca asta e principalul criteriu de selectie. Nu cred ca la prima intalnire o tipa o sa te intrebe cat ai extrasu de cont, ci despre tine, despre personalitatea si pasiunile tale. Si daca te intreaba de bani, cred ca iti dai si singur seama ce ai langa tine.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Adry05):

"dar asta nu inseamna ca asta e principalul criteriu de selectie." In Londra 10000 de femei au fost intrebare ce ar alege mai repede : unul frumos sau unul care asigura un viitor mai bun? Mai toate alegeau nr 2. Nu zic ca toate sunt asa pe planeta dar singurul mod in care o femeie sare peste cu arata un barbat e atunci cand acesta asigura un viitor bun copiiilor ei. Uita ca are burta si are 1.60 inaltime. Desigur, mai conteaza si varsta femeii. Mai auzi din cand in cand " acum il casatoreste pe ala care cu 10 ani inainte nici nu s-ar fi uitat la el". Totusi, lumea e plina de prosti si au impresia ca asta inseamna ca femeia e moarta dupa bani. Sa te doara de viitorul tau nu inseamna sa fii mort dupa bani. Dar mai usor e sa spui ca e femeia materialista decat el (orice baiat ar fi) ca nu e bun de nimic si sta cu parintii in casa la 40 de ani.

| Adry05 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca ma puneai si pe mine sa aleg intre `frumos`si `cu stare finaciara buna` e logic ca alegeam starea financiara, pentru ca n-am ce face cu aspectul lui fizic. In schimb, daca ma puneai sa aleg intre un tip cu bani si un tip pe gustul meu ca si caracter, sa ma atraga fizic (nu neaparat frumos) atunci da, as fi ales caracterul. De genul meu nu-s atrasa de papusei obsedati de brand si freza, deci e normal ca alegi banii vs frumusetea. laughing Dar banii vs caracter, caracterul castiga, cel putin in cazul meu. Pana la urma, o uniune armonioasa iti aduce fericire in viata nu vacante prin cine stie ce locatii cu un om pe care probabil ajungi sa nu-l mai suporti la un moment dat.

| RAY a răspuns:

De parca noi baieti nu ne uitam doar la aspectul fizic unei fete,hai sa nu fim ipocriti aspectul fizic este cel mai important cand vine vorba de atractie,degeaba esti un baiat cuminte,bun daca nu atragi,daca nu e chimia aia de atractie fizica in cel mai bun caz vei fi in freindzone,parerea mea este ca da daca esti un barbat frumos gasesti iubta si daca nu ai multi banii sa fim seriosi cati barbati au banii multi in Romania? ce inseamna ca majoritatea suntem singuri? atunci fetele ce fac sunt singure? nu sunt atatia bogatasi cate femei sunt, in america se vede ca acolo sunt multe tarfe nebune dupa banii de aste e feminismul la putere, in ziua de azi iubirea e foarte non promovata in scimb sexul e promovat, vei gasi o fata dar asa ca tine daca cauti de alea frumoase alea cauta barbati frumosi si cu banii pentru ca merita, o fata frumoasa poate face si 10 mii euro pe zi doar facand sex noi nu prea, asta e diferenta ca femeile merita un barbat frumos, cu banii din moment ce valorea lor e mult mai mare ca a unui barbat

| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, se apreciaza ceea ce ai in cap si cat de bine te comporti cu fetele, dar probabil ca nu te invarti in mediul ala unde gasesti fete care asta vor, poate te invarti intre pitipoance, care nu vor decat cocolari.
Mare, foarte mare grija, unde mergi s ale pescuiesti! ca fetele pe care le vrei tu, categoric nu le gasesti in baruri, disco, bodeci, restaurante sau piscine private.

| Holiday a răspuns:

Trebuie sa fi avut prin clasa una urata de care nimeni nu era interesat. La fel spune si ea, sigur: " chiat toti baietii se uita la cum arati, la tate si la curul fetelor iar educatia si bunul simt nu conteaza?"

Mergi la ea, ganditi la fel, poate iese ceva si scapi de problema.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu stii povestea? Ti-o spun eu - Ileana Cosanzeana a plecat in cautarea lui Harap Alb cel frumos din poveste, respectuos, educat, care s-o apere, sa-i faca cadouri, sa duca gunoiul ...etc. Si plecand ea cu autobuzul la prima frana a cazut in bratele primului manelist cu blugii rupti, cercel in ureche si tenesii plini fe glod care i-a furat portofelul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cu bunul simt si educatia nu se ajunge la sex si nici in Paris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai doar abdomenul plat asta nu inseamna ca ai consitutie atletica, nu doar asta inseamna "constitutie atletica".Tu parca ai definit "constitutia atletica" prin abdomenul plat pe care il ai.Te-ai exprimat gresit,dar nu e problema.
Apoi,inteligenta nu se masoara in studii.
Se apreciaza bunul simt peste tot unde trebuie,unde nu se apreciaza nu conteaza,ca nu ai nevoie de oamenii aia,tu ii lasi in urma si mergi inainte pe drumul tau.
Tu vrei o fata sa te iubeasca pentru ca ai bun simt si educatie,total gresit.
Sunt doua elemente frumoase, bine ca le detii dar nu prea conteaza cand vine vorba de iubit.
Dar o fata o sa te iubeasca fiind tu, nu mai incerca sa pari altfel si sa impresionezi. Daca vezi o fata care te atrage in mod natural si vezi in privirea ei ca si ea se simte atrasa de tine, du-te si vorbeste cu ea.
"Always be yourself, unless you su.ck" - nu stiu cine a zis asta, as putea sa caut pe google dar mno, cauta tu daca vrei.
E interesant ce a zis totusi.
De ar fi inteles si aplicat, pff, frumoase rezultate ar avea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plin de indignate pe aici care cred că bărbații se uită numai la cum arată femeile, poate îți găsești pe cineva.