| ZokyRun5 a întrebat:

Sunt un baiat de 14 ani, nu am prea multi prieteni si nu prea socializez cu lumea.Prietenii cu care ieseam nu mai ma suna, fiind de un timp singur.Ce sfaturi mi-ati putea da?

Răspuns Câştigător
| UnOhm a răspuns:

Buna! Si eu sunt aproape in aceeasi situatie. Daca iti place muzica poti incerca sa mergi la cursuri de canto sau sa canti la un instrument ( chitara, pian, flaut, vioara etc. ). Daca nu ti-ar placea sa canti incearca sa iti gasesti alte ocupatii. Deseneaza, scrie poezii etc. Incearca sa vezi ce defecte ai si pe cat posibil straduiestete sa le corectezi ( nu exista om fara defecte ). Sper ca ti-am fost de ajutor :-) Iti urez mult succes in gasirea unor prieteni adevarati.
P.S. Sa nu ai incredere in toti care se dau drept,, AMICI "

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti cumperi un caine sau o pisica, lumea e rea si dusmanoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii suna pe cei care nu te mai suna. Incearca sa iti faci prieteni noi. Uneori e bine sa te plimbi si singur sau ai putea sa ii intrebi pe vecinii tai de o varsta cu tine daca vor sa jucati football, carti, remi etc. Ar fi bine sa iti faci si o iubita.

| Ben00 a răspuns:

Apuca-te si tine-te de un sport.

| Cedry2k8 a răspuns:

Cam in situatia asta sunt si eu, dar am cautat prieteni noi. Uite o solutie : Il intrebi pe cel cu care te intelegi tu mai bine din clasa ta de prietenii lui, si stai cu ei in timpul liber(de preferat sa nu fie de aia cu fite si care vor non-stop bani, dar nici tarani). Sper ca te-am ajutat!

| noone33 a răspuns:

Joaca jocuri sau incearca sa dai tu de ei.

| Zacase a răspuns:

Mai rezista un an sa intri la liceu, acolo se vor schimba treburile...

| AalLeExX02 a răspuns:

Prietene..asa e lumea in ziua de azi, azi esti totul, maine nimic. Incearca sa iti gasesti un hobby, fa ceva ce iti place. Joaca jocuri in retea. Stai si raspunde la intrebari pe TPU. Cauta-ti ceva de lucru. Doar nu sta, pentru ca asa te simti singur..nu da mintii timp de gandire la chestia asta.