| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Sunt anul 1 la facultate si nu cunosc pe nimeni, e si normal. Eu sunt mai timida de fel..si daca ati putea sa ma ajutati cu cateva sfaturi despre cum as putea sa ma integrez mai usor. Vreau sa-mi fac cat mai multi prieteni si sa socializez.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, când vei începe facultatea o să îţi cunoşti colegii de grupă şi pe cei de specializare şi o să schimbaţi păreri, încet, încet vei vedea că nu eşti singura timidă şi astfel poţi să te apropii mai uşor de persoane care îţi seamănă din anumite puncte de vedere. Nu sta singură şi caută mereu să fi în preajma celorlalţi, chiar şi doar dacă asculţi şi nu participi de prima dată foarte activ la discuţii.

| Voidwithin a răspuns:

Asa se intampla si in prima zi de gradinita, scoala generala si liceu.
Ai mai trecut prin asta, deci nu-ti fa probleme...

| JonSnow a răspuns:

Nu ai de ce sa fi timida chiar daca nu cunosti pe nimeni o sa iti faci prieteni din prima zi.La facultate este cel mai frumoswinking