| anonim_4396 a întrebat:

Tremur ca piftia tocmai acum... am luat un 3 la franceza acum vreo 2 saptamani si dupa aia am aruncat cu hartiute prin clasa si am facut chestii... azi a venit doamna diriginta si m-a anuntat ca o suna pe mama. Mi-e frica. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sa-ti iei DeLorean-ul si sa o sterpelesti in timpul (a pleca pe ascuns) trecut si sa indrepti ce ai facut laughing
Acum la modul serios, nu poti face nimic capul sus si infrunta problemele ca un barbat, crezi ca esti singurul care a facut prostii la scoala? daca mama ta se pricepe la vorbe si se poarta frumos poate scapi fara medie scazuta la purtare.
Pe viitor numai face prostii de acestea, la scoala trebuie sa inveti nu sa faci prostii.

| Doc_Marty_1998 a răspuns (pentru Simpatic):

Mi-a placut aia cu Delorean-ul laughing)))
Mersi pentru sfat.

| Simpatic a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Cu placere.
Apropo de Delorean, mi-a placut masina si mi-a placut mult si filmul Back to the Future, un sf exceptional si care mereu ma binedispune, de cate ori il revad.
Normal ca am facut o gluma in acest sens cand am vazut nicknameul tau.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"diriginta si m-a anuntat ca o suna pe mama. Mi-e frica"

ce de, o iei pe coajă?

| Doc_Marty_1998 a răspuns (pentru sierra1):

Da.

| sierra1 a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Deh, trece

| lorena66 a răspuns:

Si eu am dat de belele ieri, să zicem vreo 5 teme nefacute la matematică. Chiar acum le facsad
Dar trebuie sa intelegem ca astea sunt consecinte ale actiunilor noastre
Adevarul va iesi mereu la iveala, ca vrei, ca nu vrei
Daca te ajuta, gandete-te ca e bine sa se intample totul acum, decat in viitor. Mai bine suporti consecintele in momentul acesta, iar peste o saptamana totul se amelioreaza
Pentru ca daca nu afla acum, maine/ peste o saptamana tot afla. Si tot vei avea de platit.