| FaraNumeNuExisti a întrebat:

vara trecuta m-am intalnit cu o prietena a verisoarei mele la un iaz in care ne scaldam si imi placea de ea. Dupa vreo luna mi-a cerut prietenia pe fb si nu prea vorbeam ca nu prea aveam si nu prea stiam ce sa vorbesc cu ea. Dupa vreo 4 luni m-am mutat in italia si ea la fel si dupa ce mai vorbeam asa cat de cat peste 2 luni mi-a cerut numarul de telefon.Stiu ca suna ciudat dar nu prea ma pricep la cerutul numerelor si am renuntat dar faza e ca ea mi la cerut pe al meu. Dupa m-a sunat si am vorbit vreo 40 min, fiind prima fata din perioada adolescentei mele cu care am vorbit la telefon.Cred ca incearca sa ma faca gelos ca imi spunea ca s-a pus cu varul ei intr-o relatie in gluma, el are 10 ani ea 15 si eu 17.Imi mai spunea ca ar vrea sa se plimbe cu iubitul ei intr-o masina decapotabila.Eu glumet ii spun feluri frumoase de masini si o intreb care ii place. Dupa ce isi alege una ii spusesem ca masina am gasit, acum iubit de care vrei? Si a ras si nu a spus nimic.Cand vorbeam pe chat vedeam ca scrie greu si am intrebat-o de ce si a spus ca mai vorbeste cu cineva. Faza e ca ea ma cauta mai des decat eu pe ea, si suntem in orase diferite si la mare distanta.Ma intreaba cand mai vin in Romania.Deci ce vrea pana la urma de la mine? !

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

E impropriu să întrebi "ce vrea de la mine?". La 13 ani nu se poate spune că vrea ceva. Manifestările astea numește-le: capricii, mofturi, impulsuri de moment sau...zi-le cum vrei, numai nu că "vrea".

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

La 10 ani ala e un copil, cum sa fii gelos pe asa ceva? Asta e o gluma de-a ei!
Fata este singura si incearca sa vada daca ar merge o relatie cu tine. Tu nu te descurci prea bine, ar trebui sa fii mai interesat de ea. Daca nu iti arati interesul, pana la urma isi va gasi pe altcineva.
La 17 ani ai putea sa te descurci sa ii faci o vizita. Daca ai permis si poti conduce la 17 ani (nu stiu cum e in Italia, la mine, in Canada, se poate de la 16 ani), inchiriezi o masina decapotabila pentru o zi sau doua si impresionezi fata, ii arati ca te descurci sa faci orice pentru ea.

| Ineys a răspuns:

O simpla prietenie, ca o relatie asa la distanta nu cred ca merge, tu esti aici, ea e acolo, poate te duce de nas asa, dar sigur isi va gasi pe cineva mai aproape... Imi pare rau daca te-am dezamagit.