| Basileu a întrebat:

Vorbesc cu o fată de ceva vreme, am început la telefon iar încet încet am reușit să ne și vedem. De obicei ne vedem în weekend când vin eu acasă sau când mai are ea ceva de rezolvat în orașul în care m-am mutat. Eram casual, ea a spus că nu vrea relație, cu toate că eu nu am întrebat-o nici o secundă, nici nu am folosit subtilități să o întreb, chiar nu-mi pasa, mi-a plăcut să-mi petrec timpul cu ea iar după ce o cunoaștem mai bine, cine știe, poate că putea ieși ceva.
Atunci când mi-a spus că nu vrea relație s-au activat niște beculete în capul meu, dar nu foarte concret. Mă întrebam :am pus eu presiune sau ceva?
I-am luat libertatea?
Am analizat situația și am început să îi dau și mai mult spațiu ( o să aflați pe parcurs că nu asta a fost problema)
Eu am întrebat-o dacă mai vorbește și cu alți băieți pe Instagram, a spus că da, de altfel și eu mai vorbeam cu fete, nimic rău în asta. Eu între timp ce o cunoșteam m-am mai văzut cu fete, dar când am început să dezvolt ceva pentru tipa asta am cam renunțat la ele și doar povesteam pe insta.
Ieri, aflu ceva ce-mi schimba total părerea. Aflu de la o prietena de a iei că ea de fapt se mai vedea cu un băiat, care o ducea acasa de la lucru, cum o duceam și eu când veneam în weekend. Vă spun sincer că nu aș fi întrebat-o dacă nu vedeam că la barul unde lucrează de câte ori o luam acasă, el mereu era acolo, ori povesteam, ori se dădea la ea, flirta etc.
Am zis, prieteni, însă ieri prietena ei îmi spune, ceva ce credeam că nu avea cum să fie având în vedere că tipa asta cu care mă vedeam nu a spus că se mai vedea și cu altcineva, eu cred că trebuia menționat și asta. Discuția cu prietena ei a sunat ceva de genul :
Eu : Nu știu de ce băiatul asta mă tot întreabă de ea, dacă m-am văzut și ca o duc eu în weekend acasă? Nu știu, îl cunoști, au avut ei doi ceva.
Prietena ei: se cunosc de mult, cred că e început de relație.
Eu : cum adică? Eu de ceva vreme am povestit cu ea de relații și a spus că nu e cu nimeni, cred că chiar acum vreo 2 săptămâni.
Prietena ei : din moment ce se pupă, cred că sunt împreună.
Șoc și groază, iar tipa pare ruptă din rai atât de cuminte este sau nah.
Pe el îl cunoaște de mai multa vreme, însă acum după ce am aflat de ce comporta ciudat. De ce a respins o ideea de relație, de ce răspundea la telefon după 11, etc., de ce mereu el era în pozele de la toate grătarele, unde a dormit la grătare era și el, acum se leagă multe.
Mă simt nașpa să vă spun și nu știu ce să fac. Îmi este jenă de faptul că ce făceam eu cu ea, exact același lucru îl făcea și alt băiat. Era super fain să-mi fi spus tipa că se mai vede cu cineva, din bun simt și respect.
Acuma că i-am spus că trebuia să-mi spună asta, se comportă ca și cum e vreun premiu.
Eu cum am fost mai indiferent pe parcursul acestei așa zise relații, pentru că îmi place sa dau spațiu de respiro oamenilor, ea este oarecum mai atrasă de mine, pentru nu i-am stat mereu la genunchi, cum de fapt face celălalt băiat. Cum am spus a început să ne compare și să spună ca el a fost mai interesat și se vede cine o vrea și din alea. Nu-mi place jocul ăsta, știu că mă place mai mult, însă nu știu dacă merita.
Ce credeți că ar trebui să fac? Detaliat vă rog, nu am mai pățit așa ceva.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

În primul rând, o relație la distanță rareori are sorți de izbândă.
În al doilea rând, mie mi se pare că este foarte nehotărâtă.
Iar în ultimul rând, eu nu cred că merită. Dacă era interesată de tine o arăta într-un fel, sau îți spunea. Dar ai devenit interesant abia în momentul în care ai părut mai greu accesibil, ceea ce denotă superficialitate din partea ei, iar asta nu este o bază pentru o relație solidă. Părerea mea este să te retragi sau să păstrezi relația la nivel de prietenie, altfel vei suferi mai târziu.
Succes!

| Basileu explică (pentru adryang78):

Distanta inseamna 2 ore de mers cu masina,nu era asta problema cred eu.
Imi pare sincer rau ca eu am inceput sa pun sentimente,iar acum ma simt destul de naspa.
Daca ar renunta la celalt m-as mai vedea cu ea,altfel nu pot,simt dezgust total,nici acum nu-mi explic de ce tinea ascunsa chestia asta de mine,eu mereu am fost sincer cu ea, chiar si cu fetele pe care la un moment dat le-am vazut, nu stiu ce a fost in capul ei, pare ca nu a vrut sa piarda pe nici unul, jalnic.

40 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa cum si tu te mai intalneai si cu alta fata, si ea se intalneste cu mai multi.
Pana ce o persoana nu-si gaseste un partener mai serios, mai interesat si interesant, pana atunci asa procedeaza. E ca si cum mergi la piata si-ti alegi marfa inainte s-o cumperi.
Daca relatia devine mai apropiata si mai serioasa, atunci se ingusteaza cercul de alegere si castiga cel /ceea considerat(a) mai plauzibila pentru o relatie indelungata, eventual si casatorie.
Cand perechea se hotareste, se intra in faza de logodna, cand inelul de logodna arata deja ca persoanele din cuplu sunt deja ocupate. In aceasta faza (logodna) teoretic deja este interzis ambilor sa flirt-eze cu altcineva. Daca totusi o face, atunci este plauzibila ruperea logodnei (care este si o casnicie de proba).
Daca totul decurge bine, poate urma casatoria.

In cazul tau, amandoi sunteti inca in prima faza, de tatonare, deci este permis orice.
Va depinde de atitudinea fiecaruia cum- si cu cine vor continua relatiile.

| Basileu explică (pentru Bula):

Nu este un pic ciudat sa stii ca de fapt ea se vede si cu altcineva?
Spune-mi tu mie, nu era normal sa-mi spuna? Eu am fost mereu sincer.
De ce sa ascunzi chestii de genul?
Avem niste poze impreuna si m-a intrebat la un moment dat daca le-am aratat cuiva.Am spus ca nu, dar de ce ar deranjao da ca stia ca inca intre noi nu este ceva serios.
Clar vrea sa-si mentina ambele variante deschise, iar eu nu vreau sa fiu roata de rezerva a nimanui.
Eu as vrea sa ii spun ca da ca renunta la celalt eu voi fi de acord sa ma vad in continuare cu ea, altfel nu am chef de chestii de genul.
Stii ce ciudat e sa stai la masa cu ea si cu el avand in vedere ca stii ce se intampla intre noi toti.

| Bula a răspuns (pentru Basileu):

Ti-am spus: voi sunteti inca la faza a 1-a.

| Basileu explică (pentru Bula):

Mai pe scurt, get over with you'r life.
O sa-mi redeschid din nou portitele catre celelalte fete.
A fost o idee naspa sa renunt sa ma vad cu ele, sa am diversitate.
Mersi ca mi-ai deschis ochii, de acum incolo pana ce nu stiu 100% sigur ca merge ceva catre directia serioasa nu o sa renunt la optiunile mele, asa pici de fraier, cum am picat eu.
O zi frumoasa! big grin

| Speranta12 a răspuns (pentru Bula):

Adevarat!

| Speranta12 a răspuns (pentru Basileu):

Dar si tu te mai uitai la altele, tu ai spus-o.

"de altfel și eu mai vorbeam cu fete, nimic rău în asta. Eu între timp ce o cunoșteam m-am mai văzut cu fete, dar când am început să dezvolt ceva pentru tipa asta am cam renunțat la ele și doar povesteam pe insta."

| Basileu explică (pentru Speranta12):

Daa,este adevarat, insa ea niciodata nu mi-a comunicat ca se vede cu cineva regulat cum ma vedeam eu cu ea.Nici eu nu am avut persoane cu care sa ma vad regulat precum ma vedeam cu ea.Chiar primele luni in care am cunoscut-o eu chiar nu m-am mai vazut si cu alte persoanem,dar cand am vazut ca ea joaca rolul de 'hard to catch' si ca joaca mereu pe fata dura si rece, ca nu-i pasa, ca nu o intereseaza, am zis ca nu merita sa-mi investesc tot timpul si toate emotiile in ea. Daca ea stia sa comunice, cum de altfel am facut eu in toate, adica i-am spus tot ce am avut pe suflet sau ce m-a deranjat la ea sau ce mi-a placut la ea..etc lucrurile erau mult mai simple si acum nu ajungeam aici.
Imi spui initial ca nu vrei ralatie, te comporti rece si indiferenta cu minedar acum ma tragi la raspundere ca si cum am fi avut una.
Eu cred ca se numeste imaturitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are obligații față de tine. Așa că ar trebui să decizi tu, nu ce credem noi. Ea face ce vrea cu tine, că se simte liberă. Tu datorită sentimentului nu
mai ești liber, depinzi de ea. Ori ori, sau sau. Eu zic că sau. Bad Romance.
https://www.youtube.com/watch?v=qrO4YZeyl0I

| Mosotti a răspuns:

Uit-o, gaseste una ca lumea, nu te incurca cu asa ceva, sunt n fete care te-ar place si sunt cuminti. Cand placi pe cineva nu conteaza ca acela e mai greu sau nu accesibil, daca conteaza, e clar ca aia are probleme de caracter si psihologice si oricum nu-ti va fi bine cu ea mai in colo.

Deci asta este. Sunt atatea fete, ce naiba ai casunat pe asta?!

| Basileu explică (pentru Mosotti):

Asta am realizat si eu, insa ceva mai tarziu.
Important este sa reusim sa gasim persoane pentru noi care sa ne faca sa ne simtim fericiti, nu persoane dupa care sa stam stresate ca merita sau nu merita.Persoane care sa-si gaseasca timp si disponibilitate pentru tine, alea sunt persoane care merita.
Mersi frumos pentru sfat.

| Catrice a răspuns:

[știu că mă place mai mult] de unde știi asta? Nu e limpede pe cine a ales?
Și la cum ai dramatizat cu acel [soc! soc și groaza!] ma așteptăm la final sa spui ca e pe invers laughing

| Basileu explică (pentru Catrice):

laughing
Nu a ales pe nimeni, pentru ca pe mine inca ma suna si ma cauta dar nu am chef de ea avand in vedere cele intamplate.

| Goete a răspuns:

Ea ti-a spus clar ca nu crea o relatie cu tine, nu?
Care e problema, atunci?

| Basileu explică (pentru Goete):

Atunci sa nu traga de mine si sa-mi spuna ca nu i-am acordat atentie, pentru ca nu am avut de ce, nu am avut o relatie serioasa + eu mereu i-am spus cu cine ma vad si chestii, iar ea a ascuns.In primul rand e lipsa de bun simt, pentru ca eu am fost sincer si ma asteptam la acelasi lucru, iar in al doilea rand este semn de slabiciune si insecuritate, se gandea ca ma va pierde da ca imi va spune ca se vede si cu altcineva, pentru ca ii placea sa joace la doua capete.
Asta e de fapt adevarata problema, oemnia si imaturitatea big grin

| Goete a răspuns (pentru Basileu):

Ai auzit si de prietenie, sau doar de relatie?

| Basileu explică (pentru Goete):

Prietenia e ceva care se contruieste pe anumite fundamente solide, criterii observabile si valabile si pe perioade mai lungi.
Eu nu am vrut nici un fel de prietenie, stie si ea asta.
Acum e vorba ca simte ca ma pierde si ca stie ca nu va mai fi la fel.
E mai simplu de cat crezi.

| Antopuff a răspuns (pentru Basileu):

Cand o fata ascunde de un baiat faptul ca vorbeste si cu alti baieti inseamna ca nu e sigura pe care sa il aleaga si vrea sa se convinga ca face o alegere buna.

| Basileu explică (pentru Antopuff):

Da,este adevarat!
Acum ea intra in modul defensiv si refuleaza tot ce nu mi-a spus ea pana acum.Ea mereu nu avea nimic de impartasit, nu prea voia sa arate slabiciuni. Avand in vedere cele intamplate zilele astea, efectiv a explodat.Ma blameaza ca nu am fost interesat,ca de fapt eu niciodata nu i-am spus de alte fete, da ca ii spun sa ne vedem vine dar mereu are de adaugat "nu stiu la ce vi da ca ai pe altele..."
Mai pe scurt o ea pe aratura happy
Frustrata, vinovata, instabila din toate punctele de vedere, iar cand o intreb da ca e totul ok, raspunde sec,"ca ea nu are motive sa se supere".Nu dureaza mult si iarasi incepe sa povesteasca despre cat de neatent am fost eu
Foarte dubios laughing

| Antopuff a răspuns (pentru Basileu):

Asta dovedeste ca are sentimente pentru tine pentru ca daca nu avea si era totul ok cu celalalt tu nu mai erai prin peisaj.

| Goete a răspuns (pentru Basileu):

Daca e atat de simplu, nu mainare rost sa ceri sfaturi pe aici

Răspuns utilizator avertizat
| Antopuff a răspuns:

Poate prin atitudinea ta nu i-ai dat de inteles ca vrei ceva serios cu ea. De asemenea poate pentru ea a fost mai potrivit acel baiat pentru ca era mereu acolo si dispus sa faca orice si asta e bine pentru el dar pe termen scurt pentru ca dupa un timp o sa se plictiseasca de atitudinea lui de a face orice.

| Basileu explică (pentru Antopuff):

Asta a spus si ea, citez:
"Cum poti fii atat de sec" (se referea la faptul ca sunt rece)
Dar am invatat din experientele anterioare ca daca esti fetele prea pushy sau needy strica.Acum ei deja nu ii convenea ca nu ii mai acordam atata atentie pe cat dorea,dar am fost interesat dar in acelasi timp i-am dat si timp,timp pentru ea.
Nici prea needy nu, nici prea putin intentionat in relatie, nu mai inteleg laughing
Aici cred ca deja ea are o problema, nu pot sa iistau la picioarele ei si sa spun 'Da printesa', cum face celalalt baiat.Am si eu mandria mea si am respectat-o pana in ultima clipa, dar daca ea tanjeste dupa tipul asta de atentie atunci, cum am spus, ea are o problema.
Multumesc pentru raspuns.

| Bula a răspuns (pentru Basileu):

Fetelor le plac complimentele, favorurile, sa fie "purtate pe tava".
Insa niciodata nu se poate ghici ce este in mintea lor. big grin

| Antopuff a răspuns (pentru Basileu):

Da, dupa cum prezinti tu situatia ea este nehotarata si imatura si sufera de atentie si acel baiat ii era la picioare deci era ce trebuie laughing

Si da, cine sa le mai inteleaga si pe femei ba vor asa ba nu vor laughing)

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Fratiorul meu te inteleg prin ce treci, cred ca : orice barbat a trecut sigur prin asta cel putin o data. de doua ori,. Fata voia sa joace la doua capete, pe deoparte era cu ala, si cum ai spus si tu din ce ai aflat ca se cunosc de mult. Ti-a spus ca nu ar vrea relatie pentru ca fata asta are deja una, sau se complace si ii place cu doi baieti sau sa fie curtata mai degraba.
CIhestia sta in felul urmator, tu ca barbat trebuie sa incerci ceva mai mult cu fata asta, daca crezi ca merita si te-ai indragostit intr-un fel de ea. Noi barbatii de multe ori suntem sortiti esecului cu privire la femei, adica suntem refuzati de foarte multe ori, dar asta nu inseamna sa dam inapoi de la un refuz, ca sunt milioane de femei in tara nu trebuie sa stam sa suferim din cauza asta, dar nici sa nu ne pese.
Daca ei se cunosc de mult, posibil sunt mai apropiati, sau in trecut au avut vreo relatie candva, si au ramas mai legati ca sa spun asa, si crede-ma ca femeia e foarte lingusitoare, si stie sa se joace cu un barbat care e indragostit de ea, si ea nu este, au caterinca lor vrajeala lor, dar noi ca barbati spunem verde in fata de obicei, si asta nu prea le convine, adica daca tu i-ai reprosa ei de ce se mai vede cu x y, va spune ca se vede cu cine vrea ea ca nu ii dai tu ordine sau ceva de genul. O femeie daca vrea sa iasa cu 10 cu atatia iese,. nu ai ce sa-i faci sunt prea dificile unele in ziua de azi, numai stii cum sa o dai cu ele.
Adica iti spun sincer : daca esti prea bun, esti luat de fraier, lugu lugu, nu ca un barbat in toata firea, si noi barbatii oferim foarte multa atentie unei femei de care ne place sau suntem indragostit si am vrea o relatie cu respectiva., pe cand ele se pot suci la 360 si de a doua zi se si despart de respectivul baiat.
Stii cum se spune, incercarea moarte n-are, posibil sa flirteze cu doi pentru ca te place si pe tine, dar si pe celalalt. Dar tu nu trebuie sa ii spui ei sau sa o iei la interogatoriu acum ca de ce umbla cu ala sau mai stiu eu ce, sau daca e impreuna cu el, iti vezi de treaba ta.
Fi baiat destept, si putin diferit de turma, sa nu incepi cu replici si tatonari de genul, pentru ca se va plictisi, daca iti pica in plasa posibil sa ramai cu ea si sa fii fericit. Tu comporta-te cum trebuie si stii ca ii place asa cum te-a cunoscut, nu sa te schimbi sa pari ce nu esti. Daca tot vorbesti cu prietena ei, intereseaza-te ce ii mai place, daca tot ai un ajutor. Sa stii cum sa te descurci in orice situatie, facand pe prostul ca habar n-ai despre ea prea multe happy ca vorba aia. esti cu un om o viata intreaga si nu poti stii cine este.
Sper ca te-am putut ajuta. interesant cele relatate de tine.
Mai revin-o cu un reply ceva. sa vad ce ai mai facut si cum decurge. multa bafta!

| Basileu explică (pentru funnnyman32):

Am incercat sa ii explic anumite chestii, iar mai mult doar am involburat apele.Trebuia sa raman la stadiul de neutru, sa-mi pese si nu prea pentru ca momentan nu este de viitor.I-am explicat ca putea sa-mi spuna ca se mai vede cu cineva nu sa aflu eu de la nu stiu cine, iar ea tot sustinea ca mi-a spus si dinalea, se agita prea mult laughing
Mi-am dat seama ca nu trebuia sa intru in discutii inutile fiindca nu e cu cine.Ramane asa cum ii si revin la starea mea initiala, eram mult mai bine inainte.

| funnnyman32 a răspuns (pentru Basileu):

Nu iti bate capul prea tare cu ea. distreaza-te si traieste din plin orice moment care il ai. Mai bine ramai neutru cum spui tu, stii ca n-are rost daca i-ai explicat tot tacamul si ea e cu gandul in alta parte degeaba le zici.
Unele sunt pe langa subiect. si oricum femeii orice i-ai spune tot ce face ea stie asa ca nu merita sa te implici foarte mult sentimental. fa-ti treaba cu ea distreaza-te daca e ok treaba si nu mai mult. cel putin atat cat vrea ea din moment ce nu formati un cuplu sau o relatie. Esti barbat. fa-te ca ai multe pe cap si nu ai timp sa ii asculti ei povestile alea de doi bani, ca nu ti-a spus ea tot ce face si cu cine iese si s.a.md. De viitor cu asa femeie. mai greu, pentru ca majoritatea nu vor o relatie stabila, femeile imediat se pot cupla cu tot felul de papitoi sa ii invarta pe degete chiar daca nu sunt atrase de ei, dar mai mulg si ele pe acolo șa. profita de tot ce i se ofera fara a face nimic in schimb. Asa ca man, stai linistit si vezi de treaba acolo sa nu te doara capul mai tare dupa, sunt si fete cu /caracter, dar si foarte nesimtite de nu le poti spune nimic ca imediat incep sa urle. laughing

| Basileu explică (pentru funnnyman32):

Nu trebuia sa ma concentrez asupra ei, era foarte simplu sa mai am si altceva pe rol.Cand ai o singura optiune iar acea optiune este si toxica, insa pentru ca iti place foarte mult vezi doar varianta ei buna, esti ca si calul cu obloane, vezi doar inainte, vezi doar fata aia buna si inocenta. Aparentele inseala amarnic.Important e ca am invatat ceva din chestia asta.
Multumesc frumos pentru sfat, chiar o sa incerc sa-mi traiesc viata din plin.
Zi faina! happy

| Mosotti a răspuns (pentru Basileu):

Pai tocmai sa nu mai vezi doar o solutie, daca e toxica treaba, renunti, ca e mai rau decat fara! Trebuie sa constientizezi ca, gandirea aia e aiurea si sa nu dai curs ei.

| funnnyman32 a răspuns (pentru Mosotti):

Posibil sa nu poate renunta chiar atat de repede si usor. din cele spuse de el ii place mult fata si este indragostit intr-un fel de ea il atrage, dar daca ea e cu mai multe fete, usor usor trebuie sa se retraga, mai subtil, posibil cand va fi lasată de celalalt mai ramane optiunea a doua el. Si unui barbat nu cred ca ii convine sa fie pe locul doi de aia trebuie sa si aleaga, dar dacaă nu o da la capat cu ea si are numai basme in cap trebuie sa se indeparteze curand.

| funnnyman32 a răspuns (pentru Basileu):

Eh. Stai linistit si eu am patit ca tine. si nu este usor sa te rupi asa cu una cu doua, sa uiti de ea foarte repede, orice ai face tot te vei gandi un timp. Totusi, trebuie sa privesti si partea buna, daca tu stii ca ai facut tot ce tine de tine ca barbat, iar ea nu da semne vizibile ca ar vrea ceva cu tine, numai pierzi mult timp next si gata, daca i-a pasat o clipa macar de tine te va cauta ea, iar daca o va face vreodata trebuie sa vorbesti foarte serios unele aspecte despre voi.
Increderea in femei noi ca barbati o capatam foarte greu, pentru ca o fata frumoasa si care arata bine, mereu va fi curtata de cate un baiat sau mai multi, dar asta nu trebuie sa te sperie imediat. De exemplu stiu un tovaras foarte vechi care a patit ca tine, intr-un fel cam se aseamana povestea, si pan la urma tot cu el a ajuns sa fie, si na. daca este sa fie a ta va fi daca nu, nu trebuie sa iti pierzi speranta niciodata, ca nu stii cum se va gasi o fata cand te astepti prea putin. Si mie mi s-a intamplat sa cunosc o fata intamplator, am iesit cu ea, am vorbit,, ma gandeam deja la o relatie, dar nu ne intersectam in anumite privinte,, plus ca mai apoi am aflat de la prieteni ca nu e nici singura, si ca ar vrea ceva si cu mine, dar pe ala nu poate sa-l lase. si i-am zis din start fata mea eu nu ma mai joc ca numai am 15 16 ani sa o dam in dramatisme, si viteza, am ramas prieteni pana ne-am certat pe unele chestii din cauza lui ala cu care era si am lasat-o balta. pentru ca nu merita.
Stii cateodata ne gandim ca am gasit persoana potrivita, si avem si noi ca barbati planuri de viitor cu respectiva fata, dar in cele mai multe cazuri peste 80% nu este deloc asa, si este trist. Incearca un timp sa iesi din anonimat si monotonia cu ea, fa-te ca ti e ca o sora si nimic mai mult, du-te la un club ceva cu prietenii mai cunosti si acolo o fata doua, poate poate nu ai de unde stii daca nu incerci, Multa bafta iti doresc. cele bune!

| Mosotti a răspuns (pentru funnnyman32):

Nu poate, trebuie sa treaca prin durere si aia este, zicem noi sa uite, dar nu merge la comanda, dar na, mai incurajezi omul.

| funnnyman32 a răspuns (pentru Mosotti):

Cu siguranta! Imediat nu ai cum sa uiti, dar cu timpul se mai duce. Asta nu inseamna ca trebuia sa stai cu capul numai in pamant si sa isi planga de mila, parerea mea!

| Basileu explică (pentru funnnyman32):

Sa va spun sincer,sunt foarte ok acum, am ramasa sa vreau sa ne vedem casual, am trecut peste ideea de posibila relatie.Mi-am dat un pic de timp si ma simt destul de bine, insa 'printesa' laughing iarasi face figuri.
Eu nu i-am comunicat nimic de relatie serioasa nici atunci cand am aflat ca se vede cu cineva si nici acum. Data trecuta cand am povestit i-am spus ca eu nu am sa concurez pentru ea si chestii si nu cred ca i-a picat foarte bine.
Acum de cand am spus ca imi retrag toate cuvintele si ca poate sa se vada cu cine vrea ca la inceput, ca nu vad un posibil viitor cu ea deja a inceput sa fie un pic mai rece si distanta.Ne-am vazut de 4 ori si tot evita sa o sarut.Am intrebat-o de ce face asta iar ea mai ca nu inventat toate motivele din lume:
Eubig grine ce nu vrei sa ma saruti?
Ea:E mai bine asa
Eu: De ce?
Eatongueai tu ai spus ca nu-ti convine ca ma vad si cu altcineva si e mai bine asa
Eu:Nu-mi pasa,poti sa te vezi cu cine vrei.
Eabig grinar eu poate o sa ma vad si cu alti baieti si poate o sa ne sarutam si nu vreau ca dupa sa spui ca te deranjeaza.
Eu:Linistita,fa ce vrei. Spune-mi de ce nu vrei sa ne sarutam, sincer, nu-mi baga motive absurde happy Acum o saptamana ti-am comunicat ca sunt foarte ok cu asta si ca nu-mi pasa, vreau sa ne vedem casual iar tu ai spus ca esti deacrod, ce este atunci?
Ea:Nu ca e mai ok asa

Dar deja mie nu-mi mai place situatia.Eu nu am chef sa fiu pretenul nimanui.Parte a casual dating este sa te si saruti, sa te simti bine.Nu stiu ce mai vrea acum.Cred ca a inceput sa puna suflet si acum evita orice tentativa de a se pierde in sentimente.
Complicate femeile astea laughing

| funnnyman32 a răspuns (pentru Basileu):

Da. cine le mai intelege? Au schimbari de comportament rapide, de la o stare la alta. Ei ii place sa se joaca, si cum ai spus si tu nu poti ramane doar un prieten si atat. trebuie sa ajungi la ceva mai mult si stii si tu la ce ma refer. Zii sa ramana la tine sau tu la ea si etc dupa aia vezi cum sta treaba daca nu vrea sex atunci las-o singura de tot si gata laughing

| ioneln a răspuns:

Tu cati ani ai si ea la fel?
sunteti la liceu?
astea-s chestii din ce scrii la nivel de liceu se intampla
mai rar la facultate anul I