| DumitruAlex a întrebat:

Vreau să știu și eu motivul pentru care mi s-a întâmplat această fază: Mi-a plăcut de o fată de la mine din liceu și am vorbit cu ea, i-am spus că-mi place de ea și că vreau să ne vedem, iar ea a spus că ne vedem când vreau eu. După asta am întrebat-o zilele următoare dacă ne vedem în weekend și mereu mă amâna....adică îmi spunea că are antrenament sau că are programare la unghii și tot felul de scuze din astea! Obișnuiam să vorbim la telefon seară de seară și de la un timp de vreme începuse și ea să mă caute și să mă sune, iar totul era bine...numai că dintr-o dată nu mi-a mai răspuns la mesaje și m-a lăsat cu seen și nu știam ce se întâmplă până când un tovarăș de-al meu i-a dat mesaj uneia dintre cele mai bune prietene ale ei și a întrebat ce are fata aceasta de nu-mi mai răspunde la mesaje, iar prietena ei a răspuns că fata aceasta de care îmi plăcea mie a spus că nu are chef de mine! Și acum vreau să știu de ce a spus asta așa dintr-o dată.

Răspuns Câştigător
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună. E o prefăcută, probabil te căuta doar când avea nevoie de tine. happy Să nu pui botu' și să crezi că ține la tine! Cu astfel de fete nu merită să pui suflet, nu o mai căuta, ignor-o și tu, și las-o în pace. E mai bine pentru sănătatea psihicului tău. Chiar de ești sufletist, cu persoane de genu' nu trebuie să vorbești, nu trebuie să le dai atenție că apoi tot tu cazi de fraier. Acele argumente de a nu ieși cu tine erau doar motive, pot spune minciuni, pentru că probabil nu îi place de tine. Cine vrea să stea cu tine și cui îi place prezența ta, fi sigur că oricât de ocupat ar fi tot o să-și găsească timp, ține bine minte asta. happy Să nu faci prostia să te rogi de ea. Mai sunt fete pe lumea asta, o să-ți găsești una pe placul tău, stai liniștit. happy Nu mai sta după ea. Have a nice day! big grin

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te-ai grabit prea mult sa-i spui c-o placi si ai cam stricat tot.

| DumitruAlex explică (pentru Adry05):

Păi de ce crezi că am stricat tot? Spune-mi te rog cu ce și unde am greșit și ce trebuia să fac

| Adry05 a răspuns (pentru DumitruAlex):

N-am zis deja? Te-ai grabit prea mult sa-i spui c-o placi, trebuia sa vorbiti, sa-i dai de inteles din cand in cand fara sa-i spui clar "te plac" si sa lasi lucrurile sa evolueze de la sine

| DumitruAlex explică (pentru Adry05):

Da așa e. Eu am greșit și acum numai pot face nimic și chiar îmi plăcea mult de ea...

| gabriielaaa a răspuns:

Poate te vedea ca un prieten nu ca iubit si când a văzut ca tu vrei alt ceva a fugit sau poate ca a auzit ceva neplăcut si na nu mai vrea sa iti vorbească sau sa răzgândit nu te mai place.

| DumitruAlex explică (pentru gabriielaaa):

Păi da, dar așa dintr-o dată?

| gabriielaaa a răspuns (pentru DumitruAlex):

Na cum si băieții au tonele lor si fetele na nu stiu ce dati zic pote nu simte ca tine si tea loat ca pe o joaca si s-a plictisit sa se joace cu tine. Nu mai pune si tu asa usor la suflet ca nu mărită toții.