| iamadreamer a întrebat:

Salut tuturor! Am o micuță problemă. Îmi place de un băiat. Am vorbit cu el și a recunoscut că și el mă place, doar că recent am aflat că vorbește cu o fată din clasă de la mine. Problema este că înainte să aflu că el vorbește cu acea fată, mi-a spus că nu o suportă deloc și că nu ar vorbi niciodată cu ea, deci practic m-a mințit... Credeți că mai are rost să vorbesc cu el, ținând cont de faptul că nu e prima dată când face de astea, însă de fiecare dată mă imploră să îl iert și spune că nu va mai face așa?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ibaal a răspuns:

Buna, ai scris "din clasa de la mine",presupun ca esti inca "micuta",parerea mea este ca nu trebuie sa te complici la varsta asta cu...o minciuna, plus inca una, plus inca una, te duce cu zaharelul.
Trebuie taiat raul de la radacina!
Plus, faza cu imploratul...baietii sunt asi, stiu cum sa iti atinga coarda sensibila si sa ajunga acolo unde vor ei daca pui "boticul" la ce spun ei!
Meriti ceva mai bun, nu pe unul care umbla cu alta si te vrajeste cu..."nu e nimic serios, pe tine te vreau..."
Fapte, nu vorbe!
Fereste-te de mincinosi!

| RAY a răspuns (pentru ibaal):

Tu ai vrea sa o ceara in casatorie?

| ibaal a răspuns (pentru RAY):

Clar,nu, la varsta lor...dar, nici sa o duca cu zaharelul doar pentru a-i intra in chilotel atat ei cat si celeilalte! Sa fim seriosi! Cu mincinosii nu trebuie sa te-ncurci indiferent in ce cadru te-ntalnesti cu ei.
Punct!

| RAY a răspuns (pentru ibaal):

Ce sa faca altceva la varsta lor? sa reprime dorinta sexuala care o au? asta vine la pachet cu frustrari,depresie,vezi ce e prin europa mgtow,incel, feminism, toate astea vin din cauza reprimari a unor nevoii, nu sunt de acord cu sa isi bata joc de ea, nu sunt de acord ca niste copii de 14 ani sa vorbeasca de asa zisele relati, eu la varsta lor nici nu stiam ce e aia sex, copii azi stiu ce e ala sex, de asta multe fete sunt mame ele fiind copile de 13, 14 ani,trist, de asta cineva trebuie sa ofere o educatie, un suport, sa invete tinerea generatie sa se maturizeze nu sa critice, dar e greu, ca si eu am avut varsta lor, e o dorinta mare sexuala la varsta aia, repet nu e usor de dat un raspuns unui baiat de 15 ani cu o dorinta sexuala puternica, reprimarea duce la frustrari, nervi, complexe etc

| ibaal a răspuns (pentru RAY):

Cred ca tu esti cel ce nu intelege! Ori iti place sa te contrazici...nu este vorba de reprimarea dorintei sexuale sau exprimarea ei.
Ea scria ca "vorbeste",ii place de el,nimic anormal,problema e ca el umbla cu cioara vopsita!
Acolo era problema ei,si cel mai corect,nu are de ce nutri sentimente pentru un mitoman la varsta asta,va avea destul timp sa ierte sau nu in viitor.
Tocmai ca multe ajung mame la varste fragede,din cauza indivizilor ca el,mincinosi,fara scrupule care-si "descarca" frustrarile in ele, intelegi ce vreau sa zic, nu le respecta, nu le pasa!
Asa ca, corect sau nu, sex sau nu la 14-15 ani, macar nu cu un mincinos care umbla din floare-n floare pentru ca asa o fi auzit el ca isi intareste masculinitatea.
Nici o femeie nu ar trebui sa fie "inca una" in condica lui x si y.
Si cred ca am terminat cu ce aveam de spus. Concluzia a fost trasa demult.
Nu mincinosilor! Indiferent de ce motive ar avea in spatele minciunilor si de natura lor!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vad ca uni nu inteleg ca maturizarea e un proces, nu ne nastem maturi, la varsta aia e o imaturitate mare, ceea ce perfect normal, tu te visezi mireasa presupun, baiatul vorbeste cu mai multe si ce face rau? dar ce ai vrea sa incepe o relatie cu tine serioasa? serios la varsta voastra, vezi de ce spun ca sunteti imaturi

| MadalinG99 a răspuns:

Buna! Situatia este aiurea, sincer foarte bine nu inteleg ceva cum adica,, nu este prima data cand face de astea", ti-a mai facut? Sincer daca il placi si simti ca te place merita, dar daca simti ca nu te place nu are rost sa-ti pierzi timpul.