| ronson30 a întrebat:

Am vorbit cu o fata 5 saptamani pe FB, la scoala ne salutam si am aflat dupa 5 saptamani(nu eram impreuna, doar prieteni foarte buni) ca ea are gagic de 1 saptamana si cand am intrebat-o a recunoscut si eu de atunci m-am suparat, nu mi-a convenit ca m-a mintit! Ea a zis sa pastram legatura si sa spun tutoror care ma intreaba ca suntem neamuri! Eu vorbeam si cu alte fete si cand imi lasau comm la poze ea imi zicea ``vezi ca iti lasa aia comm, raspundei sa nu se supere``! 3 zile nu am mai vorbit cu ea si dupa ea imi trimite mesaj ca de ce eu nu ii mai dau mesaj, ca s-a despartit de gagic, i-am zis ca o sa se impace si a 2 zii s-au impacat. Dupa 5 zile imi trimite mesaj ca s-a despartit de tot de gagic si ca isi cere scuze ca m-a mintit. I-am zis ca nu are de ce sa se scuze si nu am mai vorbit 2 zile si dupa, intr-o seara ea mi-a trimis mesaj ca ce fac i-am raspuns si gata. Nu am mai vorbit pana astazi cand am pus o poza pe FB si ma intreba ca bat apropo si ii zisei ca nu.Noi vorbeam despre toate si mi-a zis ca nu stie cum a capatat incredere in mine ca la ea increderea se gastiga.Mi-a dat si numarul ei. Mai nou un prieten de al meu ii lasa comm la poze(i-a lasat la 2-3 poze) si i-a lasat si ea la una.Inainte ne salutam pe strada, vineri a trecut pe langa mine si nu ma salutat. Astazi prietenul meu se imprietenii cu o fata si ea ii lasa comm cu:`` Sa va tina si sa ai grija de fata``. Voi ce credeti, ei sunt impreuna? Vorbeste cu el pe FB? Merita sa o iert si sa vorbesc iar cu ea?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa vorbeasca dar nu cred ca-s impreuna.
Da, fata chiar te place si ar trebui sa vorbesti cu ea, daca veti fi impreuna atunci nu cred ca vor mai aparea alti factori sa va desparta. Discutati ce va deranjeaza unul la celalat si incercati sa remediati problemele.

| Violleta2022 a răspuns:

Cam cati ani aveti voi, 10-11?

| ronson30 explică (pentru Violleta2022):

| Stell99 a răspuns (pentru ronson30):

Atunci e foarte trist..Esti extrem de imatur.Si ea la fel.

| ronson30 explică (pentru Stell99):

Adica?

| Stell99 a răspuns (pentru ronson30):

Ce ai auzit

| ronson30 explică (pentru Stell99):

Explica

| Stell99 a răspuns (pentru ronson30):

Esti imatur...Ai mintea unui copil de 10 ani.
Si ea la fel

| Violleta2022 a răspuns (pentru ronson30):

Ma indoiesc ca ai 17 ani!
Cine spune "gagic" la 17 ani?
Asa ceva se spunea la tara acum vreo 50 de ani, iar noua generatie nu mai spune asa, poate copilasii mici, dar in nici un caz unul de 17 ani.
Apoi, tot comportamentul zugravit de tine in descriere, arata cat sunteti de copilasi, multa, foarte multa imaturitate!
Cu adica "sa o mai iert"?
Da ce, iti este nevasta si ai prins-o inselandu-te?
Nu-ti este nici macar prietena, ca a-ti vorbit 5 saptamani pe FB nu inseamna ca sunteti prieteni apropiati, doar cunostinte si nu ai niic un drept sa-i tii contul cu cine vorbeste sau ce face, nu-i sclava ta, nu-i nevasta-ta, nici macar prietena ta ori iubita ta.
Invatati-va sa va comporati ca niste oameni normali, sa respectati pe cei din jur, daca vreti sa fiti respectati!
cat priveste prietenul tau care te-a inselat vorbind cu prietena ta, da-i aluia un sut in dos ca nu-i frumos ce a facut, un prieten adevarat nu se da niciodata la iubita altuia!
Chestia cu iertatul, se face la biserica, in fata icoanei. Pana atunci, invata sa-ti cunsoti limitele si propietatile, pentru ca o fata sau femeie, nu va fi niciodata propietatea unui barbat, fie de sunt casatoriti ori nu!

| OldSoul a răspuns:

Ai vorbit 5 saptamani cu ea pe Facebook... Si?
Acum serios asta-ti da tie o garantie ca o sa fie ceva intre voi?
Nu, ati vorbit, bine, daca e sa fie mai mult de atat bine.
Poate cu tipul respectiv a vorbit de un an, cine stie.
Nu ai de ce sa o ierti, nu ti-a gresit cu nimic.
Daca vrei sa fii cu ea bine, vorbeste din nou cu ea, daca nu vrei, nu mai vorbi.
Eu zic ca e destul de simplu.

| Stefania_Mara_1971 a răspuns:

Eu una cred ca orice om merita o adoua sansa, insa asta nu inseamna ca trebuie sa sara calul cum s ar spune.Ar trebui sa vorbesti mai mult cu ea.De exemplu intalniti.va udeva in parc, la un suc si vorbiti despre asta explica-i ca te a ranit. Vorbeste chiar si cu prietenul tau si intreaba.l dc ti ar face asta.Eu cred ca vor pastra legatura s au cel putin vor fi din nou impreuna asteapta te la orice.Gandeste.te bine daca simti ceva pentru ea...Bafta! Funda?

| ronson30 explică (pentru Stefania_Mara_1971):

Baiatul cu care a stat o saptamana u e acest prieten al meu, este un alt baiat..De 1 saptamana ii lasa prietenul meu comm la poze si acum 2 zile i-a lasat si ea la una

| JustAPluviophile a răspuns:

Nu inteleg de ce va complicati atat la varste atat de fragede. Incearca, nu ai nimic de pierdut, daca te place foarte bine, daca nu, treci peste, nu e capatul lumii