| EM16 a întrebat:

Salut, utilizatori TPU! Mie imi place de un baiat, si stiu ca si lui ii place de mine, desi nu mi-a zis...Cand merg pe holul scolii ies colegii lui afara si incep sa rada si sa zica:" Ooo, uite d-na(Nu vreau sa dau nume,nici nu cred ca e nevoie...)" El daca aude se enerveaza si ii impinge,sau fuge... El nu mi-a zis nimic,cum am mai mentionat. E timid si probabil se teme sa îmi zica. Ieri era pe Facebook jocul cu pune :* si iti dau parerea pe chat... La ceilalți le-a răspuns,dar mie,desi,am pus a doua,mi-a răspuns după o ora... Lui ii mai placea de o fata înaintea mea,i-a zis fratelui ei,acesta(fratele) i-a zis fetei si ei s-au certat. Nu își mai vorbesc. Poate se teme sa îmi zică,sau nu stiu... Ce sa fac? Sa merg eu sa ii zic, nu vreau sa par proastă... :'(

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu cred că ar fi o idee bună să mergi tu să îi spui. Poate ar accepta, dar de regulă relațiile care încep așa nu prea au șanse să dureze. Mai bine caută cumva un mod de a conversa cu el un timp (messenger maybe); și dacă vă placeți reciproc, sigur se va lăsa cu o întâlnire.

| Țoglă a răspuns:

Nu pari deloc proastă. Nouă băieților ne place să fim abordați de fete, chiar dacă nu suntem timizi.

| skat a răspuns:

Joaca cu el adevar sau provocare cu un prieten/a de-al tau si alege provocare si zi la ala sa te provoace sa zici daca vrea sa stea cu tine.

| EM16 explică:

Skat, e o idee, dar sigur i-ar zice ca il iubesc si... Sabin89, nu prea stiu, se simte rușinat daca vreau sa întru in vorbă cu el si nu vreau sa ma creadă nebuna... Poate la "Ora Pământului" ma pot apropria de el... In orice caz, mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!