| TearsOfBlood a întrebat:

Sal TPU. Vreau sa ii iau flori unei colege la inceputul scolii dar nu stiu ce sa fac.Ce sa ii iau si cum sa ma adresez cand i le dau.
Si imi e si frica sa nu rada de mine(si ea si colegii) sau sa imi zica ca nu ma place...
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Incearca un trandafir alb sau rosu si cande i-l oferi spune-i ceva in genul :"pentru o fata minunata si specaila, pe care o plac si o admir foarte mult" si ia-o in brate si sarut-o pe obraz. Ea nu va rade de tine, cu siguranta, iar de ceilalti colegi ce iti pasa? daca vor rade o vor afce pentru ca sunt invidiosi si atat. Apreciez ca mai exista in ziua de azi baieti senssibili si draguti care tiine, care ofera flori fetelor pe care le plac. Bafta!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce gest sensibil...Curaj!
Dacă râd, lasă-i să râdă! Fata n-o să râdă, poate va fi surprinsă si amuzată, însă doar... pe moment!
Oricum îi va plăcea și-ți va aprecia gestul. Vei rămâne îm memoria ei...

| clorhidrat a răspuns:

Incearca o orhidee, si poti sa inventezi o repilca de genu: "am adus-o pentru diriginta dar cand te-am vazut pe tine ce frumoasa esti m-am razgandit".

| Gyorgyno a răspuns:

Un buchet cu 3 trandafiri ar fi foarte frumos!
Daca asta simiti asta fa, nu cred ca o sa rada ca nu au de ce pur si simplu dai dovada de un baiat aparte!
Bafta!