| Munteanu_Emil_1998 a întrebat:

Buna sunt in clasa a opta ai vreau sa fiu cu o fata dar sunt cam timid... faza e ca nu prea vorbesc cu ea si cand o vad pe holul scolii parca intru in pamant de rusine, eu stiu ca ea ma place si nu stiu cum sa o iau...Ce pot face si ce ii pot zice?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca nu actionezi, fata va crede ca nu esti interesat si o pierzi. Trebuie sa te misti repede.
Nu stiu de crezi tu ca te place, dar inteleg ca deja mai vorbiti din cand in cand. Ce te sfatuiesc eu sa faci este sa ii oferi un trandafir rosu si sa o intrebi daca o poti conduce acasa dupa ore. Cand cumperi trandafirul, cere una din acele fiole care se pun pe coada lui ca sa se pastreze bine si il aduci la scoala intr-un tub.
Fii pregatit cu subiecte de discutie. EA este cel mai interesant subiect, ii va face placere sa o intrebi despre ea, plus ca tu poti obtine informatii despre unde poti sa o invite si ce placeri poti sa ii faci. Daca mai ai nevoi de lamuriri suplimentare, poti sa ma intrebi fie aici fie pe privat.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu esti convins ca te place este nejustificata teama ta de a intra in discutie cu ea. Daca nu vei actiona ea ar putea sa creada ca nu esti interesat de ea si mai mult ca sigur se va cupla cu altcineva.Procedand asa s-ar putea sa mori cu "rusinea" ta in pantaloni.

| T0T a răspuns:

De unde știi că te place? Poate ți se pare.