| ZuZu_2527 a întrebat:

Salut vreau si eu niste raspunsuri in care sa imi zica cu ce zodie ma potrivesc cel mai bine eu sunt Rac ma puteti ajuta?big grin

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Compatibilitati zodia Racului:
Compatibilitate excelenta:

Taur, Fecioara, Scorpion, Pesti

Compatibilitate buna:

Rac, Capricorn

Compatibilitate acceptabila:

Gemeni, Leu, Sagetator, Varsator

Compatibilitate redusa:

Berbec, Balanta

3 răspunsuri:
| lightblueC a răspuns:

Te potrivesti excelent cu : taurul, fecioara, scorpionul si pestii. Te potrivesti ok cu : racul, capricornul, potrivit cu : gemeni, lea, sagetator, varsator, si mai deloc cu : berbec si balanta. http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/

| Zep a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamage dar exita sute de sisteme de citit in stele. Civilizatia incasa, cea mayasa, chineza si cam toate marile civilizatii ale lumii aveau sau au un sistem de citit in stele care presupun ei ca prezice viitorul.
Nu cred ca e logic sau relevant sa crezi ca cititul in stele iti ofera vreun beneficiu.
E adevarat ca exista asemanari intre ce spun ei ca se va intampla si ce ti se intampla dar, toate acestea sunt bine gandite de specialisti in domeniu, care pur si simplu speculeaza pe baza unor studii ce evenimente comune oamenilor vor avea loc.
Toata chestia cu zodiacul e o fabrica de bani pentru televiziuni si instrumente de mass media, ziare, reviste, etc.
Asa ca te sfatuiesc sa incetezi sa mai citesti asemenea porcarii pentru ca sunt doar niste superstitii.
Dragoste nu tine cont de superstitii, ci de suflet.

P.S.: Si eu sunt in zodia rac dar cum am mai spus, sunt doar niste porcarii din care se imbogatesc unii, salut.