| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Am inceput sa plac o fată si nu stiu sigur daca ma place sau daca simte ceva mic sentiment,o scanteie!
Prima daca ne-am cunoscut la munca,inainte sa ne cunoastem,zambea la mine fara sa o cunosc si in timp ce zambea la mine ii soptea la ureche prietenei ei!
Si a doua săptămână s-a nimerit in schimb cu mine si stam si în acelasi cartier!
Mereu zambeam unul la altul,am mai iesit prin oraș si na am mai aflat ca avea iubit dar na e o chestie mai complicata,vrea sa scape de el si nu stie cum,oricum el e plecat in Anglia si eu sunt mai aproape de ea!
Pe mine m-a sunat o data fix cand era ziua mea si a zis daca vrea sa iesim si eu eram deja in fata Kaufland-ului,ea a zis ca vrea sa isi mai ia ceva de prin oras si nu si-a luat nimic,m-a ajutat sa imi fac cumpărăturile si cam atat!
Apoi a aparut niste probleme si am sunat-o de cateva ori si nu a raspuns ca avea telefonul pe silentios,ea era si in kaufland si a zis daca o ajut sa care punga cu alimente si am ajutat-o pana acasa si apoi am mai stat!
Si atunci i-am zis tot ce am pe suflet si cateva secrete!
Mamă era să plang in fata ei!
Ea a incercat sa ma consoleze,eu i-am zis ca majoritatea baietilor isi doresc sa arda cat mai multe femei si că eu nu sunt asa si că caut una care să imi ajungă la ♥️,eu l-am întrebat ce e cu relatia aia si a zis ca nu stie cum sa scape de el, ca nu mai simte nimic pentru el si ca nu mai are de a face cu el, mi-a zis ca a inselat-o de de vreo 3 ori!
In fine si la urmă am pupat-o pe obraz nu că ar fi mare chestie!
A doua zi nu a mai raspuns la telefon si a zis.
Nu vreau sa îți faci speranțe eu nu te văd mai mult decât un prieten,... și am vrut să-ți fiu alături și să-ți fiu ca prieteni buni, nu vreau relație, crede-ma ca nu vreau sa suferi din cauza mea și știu ca ma placi.
Dar nu putem avea nimic. Scuze nu pot iubi, nu sunt in stare.
Mama tot in spital este.
Nu am chef de nimic.
Sper ca nu te superi pe mine.
Și m-am împăcat cu el ca sa o văd pe mama fericita ca ea tine la el!
Si am inceput sa plang si ascultam numai melodii triste.
Apoi vad ieri că nu poate să munceasca ca lumea si se gandeste numai la maicasa, de 2-3 zile o văd numai supărată!
Si ieri am incurajat-o si i-am zis sa nu mai fie stresată ca o sa fie bine si o mai fac să zambeasca,m-a intrebat cat e ceasul si i-am zis,,cat ti-e nasul"si a intrebat daca fac misto de ea si am zis poate da poate nu,am incercat doar sa o fac sa radă,sa zambeasca,o tachinam!
Eu ii spuneam sa nu mai fie suparata ca o sa fie bine, am mai spus cateva glume si la plecare i-am zis ca daca mai este suparata intru peste ea in casă!
Mie mi-a zis ca așteaptă să se facă maicasa bine si apoi se desparte de ăla ca nu vrea sa o streseze si mai tare!
Am vreo sansa cu ea oare?
Ma intreb daca pe viitor o sa vrea sa fie cu mine!
Sau cum pot sa fac sa ma placa mai tare?
Am prins foarte mult drag de ea si simt ca vreau o relatie serioasă cu ea
Gen cu ea sunt si Pozitiv si Negativist!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca ti s-a raspuns la intrebarea asta acum 2 saptamani!

https://www.tpu.ro/......a-aceeasi/

| nyoentox2002 explică (pentru Violleta2022):

Da dar s-a mai complicat treaba

| Mopmop a răspuns:

Nu este o femeie serioasa.
Chiar daca are o relatie la distanta nu e o scuza sa caute prietenie cu alt barbat.
Daca te combini cu ea sigur sunt sanse ca in paralel sa mai caute pe altcineva.
Oricum, trebuie sa inveti ca nu e ok sa iti faci o prietena/partenera la locul de munca!
Sfatul meu ar fi sa o lasi cu avioanele ei si sa iti cauti o fata serioasa.

| nyoentox2002 explică (pentru Mopmop):

Pe o parte ai dreptate ca nu e bine sa imi fac prietenă la locul de munca ca toate ciripesc!

| Mopmop a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu doar asta.
Sa zicem ca nu i-o dai bine la un moment dat.
Are ce sa iti faca problemehappy
Sau totul merge bine 6 luni sa zicem si apoi va certati.
Naspa sa mergi zilnic la munca in conditiile date.
Nu in ultimul rand la munca obtii bani cu care traiesti asa incat iti trebuie liniste sa te concentrezi.

| Danny28 a răspuns:

Omule, nu vezi că își bate joc de tine? Se preface că ține la tine ca să profite. E o panaramă, minte de rupe. Fetele se prefac foarte bine, e ceva natural la ele. Dă-i block peste tot și las-o să rămână cu ăla din Anglia.

| Genevaaa a răspuns (pentru Danny28):

Cu ce e pamarama? Nu inteleg. Dacă era asa putea sa se bage cu el impreuna. Ești doar frustrat

| nyoentox2002 explică (pentru Danny28):

Am aflat azi niste chestii interesante

| Danny28 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ce chestii?

| Genevaaa a răspuns:

Posibil sa ai sanse cu ea, iti dau un sfat, Ține-ti problemele pentru tine, adica nu i te plange, arata-te cumva tare, cu incredere si mai putin interes.