| an0nim025 a întrebat:

Am nevoie de răspunsurile dvs. la următoarele întrebări pentru lucrul individual, mulțumesc!
1. Ce părere aveți despre familia fără copii?
2. Sunt cuplurile fără copii mai fericite decât cei cu copii?
3. Dvs. vă doriți o familie cu copii sau fără?
Scrieți vă rog vârsta și ocupația.
O seară bună!

15 răspunsuri:
| xzawn17 a răspuns:

Salut

1.Fara rost in viata.

2. Posibil

3.Cu copii

INFORMATII CONFIDENTIALE

| Andra9pk a răspuns:

1. Depinde de la caz la caz. Unii nu au copii pentru ca pur si simplu nu ii pot concepe..Altii stiu ca nu ar avea posibilitati sa ii creasca daca i-ar face.
Iar pe cei care nu vor copii crezand ca nu vor mai avea parte de distractie ...nu ii inteleg.
2. Nu cred ca esti mai fericit daca nu ai copii.Din contra, e o bucurie.
3. Cu copii, clar.
Varsta 25
Ocupatie : detinatoare SRL

| mgtow a răspuns:

1. O duc bine pentru ca nu au multe cheltuieli si putine griji ca nu e cel mic intre ei
2. Unele da, altele nu. Si cu copii o familie poate sa fie nefericita
3. Nu vreau familie, imi doresc o femeie artificiala tip terminator
4. 28 - IT-st in cybersecurity venit lunar 7000 lire in mana.

| an0nim025 explică (pentru Andra9pk):

Mulțumesc mult de răspuns!

suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Nu e treaba mea ce decizii iau alte cupluri
2. Unele da, altele nu
3. Cu 1 copil.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

1- nu e nimic gresit cu o asemenea familie
2- depinde de persoane, poate ca unele da si altele nu
3-cu copii
4-23 ani, lucrez in IT

| an0nim025 explică (pentru mgtow):

Mersi de răspuns!

| an0nim025 explică (pentru ClaudiuM1997):

Mersi pentru răspuns!

| Panamax a răspuns:

1.Unii chiar nu ar trebui sa se reproduca. Avem cateva exemplare aici pe site.
2.In niciun caz.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Arbore familiara uscata pe aceea ramura.
2. Fericirea nu se masoara prin numarul copiilor sau marimea averii. Fericirea este perceptia de implinire.
3. Am copii in familie
Restul e confidential.

| CodrutElian1990 a răspuns:

1. Ca pomul fara fructe. Searbada.
2. Nu. Nimic nu se compara in viata cu faptul ca tii o mogaldeata in brate, cu ganguritul acesteia, cu primii pasi pe care-i face, primele cuvinte rostite si sa-i urmaresti pana ce iti vezi nepotii.
3. Am baiat si fata. Unul singur va creste intr-un spirit egoist.

| Emma30555 a răspuns:

1.Nu am nici o părere ii înțeleg și pe cei care vor copii și pe cei care nu vor
2. E greu de zis în legătură cu fericirea, depinde ce își doresc ei
3 nu știu sa răspund la întrebare, teoretic da practic mai greu, dacă te simți bine și fără, e greu de luat o decizie și timpul trece, cred ca dacă aștepți mai mult e mai greu sa te hotărăști

| Violleta2022 a răspuns:

1. Egoisiti
2. Nu, nu sunt mai fericite fara copii.
3. Am copii si nu as concepe viata fara ei!
Peste 50, contabil.

| Mosotti a răspuns:

1 - Familia fara copii e mult mai linistita, calitatea relatiei este mai buna, sunt unul pentru altul, nu au asa stres, cheltuieli, si cand creste, le da cu sutu-n fund, daca nu le mai da, nu mai sunt buni parintii indiferent daca aveau de unde sau nu.

2 - In cazul de mai sus, da, cuplurile sunt mai fericite fara copii, dar daca vor, se simt mai bine cu, desi aici e cu semnul intrebarii, ca multi fac si din indoctrinarea societatii, ca le-a bagat in cap ca fara asta nu e okey, ca nu poti fi fericit fara, e prea okey chiar, si poti fi mai fericit. De multe ori copilul strica cuplu, si o vedeta la TV a spus, dar si femei mi-au zis insa si barbati destui, mama se deformeaza, se dedica doar copilului, ignora barbatul chiar si cand copilul e mai mare, nu mai da sex, ba nu mai are libido, pai ce facem aici? Suntem doar slugile naturii sa ii facem copii, si noi ce facem? Nu merge. Sunt si cu copii care merg okey relatiile, asta clar, dar in general se cam strica treburile.

3 - Nu doresc copii, pentru mine prietena sau nevasta ar fi totul, eu sa fiu pentru ea, si ea pentru mine, nu am nevoie de balamuc inutil pe cap, deci nu e egoism, ca daca era, nu eram dedicat partenerei, dar lumea nu gandeste si preia ca daca nu vrei copii esti egoist. Egoistul e cand mereu se gandeste doar la el, nu cand se dedica cuiva, dar altcuiva nu. Pana la urma nu prea am inteles obsesia asta pentru copii. Dar na, indoctrinarea a prins.

Varsta 42, IT-ist.

Am o colega de generala maritata si ei nu vor copii, vin de la munca, se mai plimba, se mai duc la o terasa, mai vad un film acasa, fac sex, discuta, mai joaca o carte, mai rad, nu se trezesc noaptea sa faca sex cand trebuie sa doarma si a doua zi merg la munca, cum fac ceilalti. Am iesit cu amicul meu si cu fi-sa de 9 ani in parc, efectiv NU mai puteai face nimic, trebuia sa se tina dupa ea, sa faca jocuri, cuvinte, etc, deci nu mai avea atentie pentru nevasta.

| AliGab a răspuns:

1. Nicio parere: unii nu pot avea copii din motive intemeiate
2. Daca ai copii nu inseamna ca esti mai fericit, dar nici invers.
3. Am deja un copil si in așteptarea celui de-al doilea
36, inginer