| LoveMusic21 a întrebat:

Salutare anonimi!
Vorbesc cu o fata de o luna de zile, e totul placut intre noi, ne intelegem, ea e putin mai timida si rusinoasa in exprimare directa, mi-a spus si imi si arata ca ii place de mine, e innebunita de sexul cu mine, o satisfac, am fost atent cu ea, nu stiu daca e prea repede, dar dormim unul la altul, gatim impreuna, mai pe inteles suntem tot timpul unul cu altul, mai putin in zilele cand sunt eu de tura la munca. Problema e ca acum cateva zile am vazut ca vorbea si cu alti baieti pe Instagram si unul din ei o invitase in club si ei nici nu se cunosteau si acceptase sa mearga si cand i-am zis despre asta a zis ca eu si ea nici nu suntem impreuna. A zis ca ei ii place sa vorbeasca si cu alti baieti si mai ales cand vad ca la fiecare story pus pe Instagram, le raspundea la multi.
De la inceput i-am zis ca nu vreau sa fim fuk friends si ca vreau sa imi fac o relatie si ea credea ca eu doar o sa profit de ea si o las. Acum i-am aratat cum sunt si zice ca sunt mult prea serios, iar in momentul cand a zis ca nu suntem impreuna i-am zis ca nu vreau sa fim repet fukc friends si ca nu are rost sa imi pierd timpul cu asta din moment ce ea nu e pregatita pentru o relatie. Cand i-am zis asta a zis ca nu vrea sa ne despartim, ca ii place super mult de mine si ca nu s-a mai simtit asa langa un baiat, ca vrea sa se indragosteasca dar nu poate, nu simte nimic mai mult acum si mi-a zis ca o sa inceteze sa mai le raspunda altora dar eu o vad ca zice asa doar ca sa nu ma mai gandesc eu la asta. Eu am incercat sa vorbesc cu ea de cateva ori pe tema asta si se simte oarecum presata si cam schimba subiectele, chiar si atunci cand o iau pe ocolite tot evita aspecte legate de dragoste, de sentimente.
I-am zis ca din moment ce ii place super mult de mine, sa isi dea voie sa ne apropiem si mai mult unul de altul, dar eu simt si o vad ca nu are de gand. Luna urmatoare e majoratul surorii ei si i-am zis ca vin si eu cu ea si nu vrea, ca zice ca ii e rusine de rude... si ca intensificam prea mult legatura dintre noi.
Habar n-am ce sa mai fac cu ea sad

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imi si arata ca ii place de mine, e innebunita de sexul cu mine, o satisfac, am fost atent cu ea, nu stiu daca e prea repede, dar dormim unul la altul, gatim impreuna, mai pe inteles suntem tot timpul unul cu altul,...
Toate acestea dacă se întâmplă, și dacă ea spune că încă nu sunteți împreună, dar totuși ar vrea să fiți, sunt greu de înțeles de dinafară, dar dacă dta le afirmi aici, să credem că este o situație reală.
Nu îmi place gelozia, urăsc gelozia.
Urăsc și trișarea în cuplu.
De ce totuși ea mai caută și alți băieți?
Asta poți să o întrebi.
O relație modernă ca să meargă, cu căsătorie la sfat sau nu, presupune loialitate.
Dacă ea cu toate că are de toate cu tine și ea trăiește asta și acceptă asta și recunoaște asta cu voce tare, ar trebui să știe.
Nici dta nu ar trebui să te preocupe alte fete, și dacă simți că te preocupă, să te abții, că îi datorești ei loialitate iar ea ar trebui să știe asta, că și ea ar trebui să gândească și să facă la fel.
Sunt unele care nu înțeleg.
Dacă ea este aceea, atunci dacă nu înțelege asta, lasă-o să se ducă la ăia de pe Instagram.
Îi mai spui asta o dată, îi spui că dacă se mai întâmplă o dată, în ziua aceea la orice oră, își face bagajele și pleacă sau pe Instagram sau de unde a venit.
Și să înțeleagă cu nu o să meargă cu iartă-mă. nu mai fac.
Acum, dacă nu sunteți căsătoriți.
Dacă ați fi, te-aș sfătui altfel.

| Denisa80 a răspuns:

Buna. Parerea mea este sa-i dai pace. Daca ar tine putin la tine nu ar vorbi si nu le-ar raspunde celorlalti. Treaba asta cu "mi-e rusine de parinti" e o porcarie, o scuza. Ar trebui sa iti cauti o fata care sa te iubeasca pentru tot ce faci pentru ea. Nu vreau sa jignesc aceasta fata si imi pare rau ca o spun dar eu cred ca vrea numai aventuri. Nu are rost sa stai cu ea din moment ce nu te implica in actiunile ei sa spun asa. Din moment ce dormiti unul la altul, gatiti impreuna si mai faceti nu stiu ce ar parea ca o relatie, dar ea te respinge total, nu are rost sa fii suparat, nu e nici prima nici ultima. Sper ca te-am ajutat.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Cotoroanta vrea sa se arda cu care prinde. Las-o, nu-i de tine. Nu cred ca ti-ar duce dorul prea mult. O sa te inlocuiasca instant cu altcineva. Las-o pe ea sa fie disperata dupa tine, nu invers.

| LoveMusic21 explică (pentru Denisa80):

Raspunsul ei la treaba cu implicatul, este ca e prea devreme, facem prea repede asta. Mi’a zis ca am luat’o cam tare cu relatia asta, ca sunt prea serios si ma implic mult

| LoveMusic21 explică:

Cand ii mai povesteam cate ceva despre relatii sau aventurile mele, zicea " vezi, tu ai facut chestiile astea, ai experimentat multe, si eu as vrea sa fac asta!" Si i’am explicat ca majoritatea din ele nu duc nicaieri, si ca in momentul cand ajungi acasa si pui capul pe perna devii trist pentru ca iti doresti sa ai pe cineva langa tine care sa te ia in brate, sa te trezesti dimineata langa el.
Ea zice ca pentru a deveni serioasa cu mine trebuie sa se indragosteasca de mine, dar ideea e ca chiar sunt super dragut si atent cu ea in aproape tot. Facem sex de 3/4 ori pe zi, ca spune ca ii place atat de mult cum e cu mine, si i am zis ca macar din asta ar putea incepe sa se indragosteasca. E foarte ciudat.

| Adry05 a răspuns:

Tu practic ii impui sa nu vorbeasca cu alti baieti si sa nu iasa cu ei, ceea ce e ingrozitor, lucrul asta ar trebui sa-l faca ea din proprie initiativa. Nu te ia in serios si daca nu face un lucru doar ca-i spui tu, destul de probabil sa-l faca pe ascuns. Nu-i serioasa si nici nu te respecta, nu prea ai ce relatie sa ai cu ea.

| Holiday a răspuns (pentru sadrian46):

"Urăsc și trișarea în cuplu."

Dar ea nu triseaza. Daca ii promitea astuia diverse si facea altfel pe ascuns, da, ai fi putut spune ca triseaza. Dar ea nu face asta, e deschisa, ii spune ce isi doreste sa faca, nu se ascunde, asa ca, unde e trisatul?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Holiday):

Eu am exprimat ceea ce urăsc eu, fără legătură cu cazul acesta, fără a explica prea mult.

| LoveMusic21 explică (pentru Denisa80):

Hei, de cand am postat atunci, am mai tot iesit/dormit impreuna si totul a fost ok. Acum 3 zile nu ne-am vazut deloc, am vorbit doar. Astazi, intru pe Instagram, si vad ca imi selecteaza pe Instagram sa nu i mai vad postarile. I am dat mesaj si i am zis, si a zis ca nu stie nimic, ca nu a facut etc si am certat’o ca imi face iar faze de genul ca si prima data. Pana seara nu am mai vorbit nimic, si imi da mesaj cu ce fac etc, si i am zis sa ne vedem. M am dus la ea sa lamurim o data situatia, si a zis ca eu iau totul prea serios, si relatia, ca ea vrea sa fie cu mine dar mai light asa, nu stiu ce a vrut sa insemne asta... a zis ca i place de mine, ca se simte bine cu mine, dar zilele astea cat nu ne am vazut a zis ca la fel s-a simtit, si ca i-a fost ok.
I’am zis sa ne mutam impreuna pentru o perioada pentru ca eu sunt pregatit pentru a avea serios, si ea a zis ca nnuuuu, ca e prea mult de acum, ca ea vrea sa se indragosteasca dar nu poate. Nu inteleg deloc fetele astea, toate se plang ca baietii sunt cwrvari si neseriosi, iar eu cu ea chiar am fost super dragut si imi dau interesul, si i’am spus si ei asta, si ea a zis ca ea de obicei ii placeau baietii duri, care o tin pe jar din orice... Acum a zis ca nu stie ce sa facem, dar totusi nu vrea sa nu mai vorbeasca cu mine.
ea a stat cu un baiat 4 ani si el isi tot batea joc de ea, adica vorbind cu altele, inseland’o, si a zis ca nici ei nu i placea genul ala de relatie, si ca cu mine e muult mai frumos decat cu ce a avut ea, doar ca nu stie ce vrea.
Urat nu sunt, arat bine, job bun am, masina am, cu toate ca nu ma bazez pe astea dar vreau sa zic ca fetele se mai uita si la asta, sa fii independent. Si partea aiurea e ca imi si spune ca ii place mult de mine, mai ales in pat.
Voi ce ati face in situatii de genul?