| alodis a întrebat:

Salutare TPU, problema e in felul urmator, m-am bagat in seama cu o fata acum o luna si ceva pentru care aveam o sensibilitate(imi placea de ea), am continuat sa vorbesc cu ea liber, orice fel de subiecte si cat de deschis puteam, dar cand deschideam subiectul despre "noi doi"(adica sa fim impreuna) evita, schimba subiectul, stie ca o plac si ea zice ca sunt "frumos, dragut, de treaba si ca o atrag dar o si indepartez" si la un moment dat a vrut sa imi spuna sa fim impreuna, dar cu timpul cred ca si-a pierdut interesul, acum nu am mai vorbit asa des cu ea, am vazut-o cu mai multi baieti vorbind si de care mi-a zis ca nu are nici o treaba cu nici unul, nu stiu daca ma minte si nu stiu de ce nu a vrut sa imi mai zica despre o viitoare relatie intre mine si ea, totodata mi-a zis ca sunt gagicar(dar cred ca e vrajeala) si nu mi-a mai spus, la scoala evita sa vorbeasca cu mine, doar prin mesaje si la telefon, am incercat sa o scot afara si a zis ca are teme, ca nu poate etc, tin sa precizez ca e in clasa a-9-a iar eu sunt a-12-a si nu reusesc sa fac nimic, nu inteleg cum reuseste sa ma joace pe degete o fata ca ea, si eu vreau sa stiu daca ma place sau nu, ce masuri sa iau si daca are rost sa continui cu ea? Va multumesc

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Iti place cu adevarat de ea? ori cu cat te refuza tentatia este mult mai mare...
Mai bine I-ai zice in fata ceea ce simti pentru ea, daca te refuza, inseamna ca nu te vrea in preajma ei. ori ii e teama ca iti vei bate joc de ea...
O zi buna happy

| alodis explică (pentru caramela):

Stie ce simt pentru ea.

| caramela a răspuns (pentru alodis):

Cred ca ar fi bine sa te resemnezi...
Nu crezi?
O seara buna happy

Răspuns utilizator avertizat
| 4StarLight a răspuns:

E posibil să fie și ea confuză, să nu ştie ce să creadă, pune la îndoială şi diferenţa asta de vârstă dintre voi doi, că e toţuși o diferenţă de 3-4 ani! Cât despre faptul că vorbește cu alţi băieţi nu cred că ar trebui să te îngrijorezi. Sunt colegi, prieteni, verișori mi se pare normal să vorbească și cu alţi băieţi, nu se poate rezuma doar la tine dar asta nu în
seamnă că nu te place!
Întreab-o dacă simte ceva, dacă e nesigură încearcă să-i anticipezi raspunsul ca să nu o pui într-o situaţie incomodă și să fii înţelegător!
Se mai suprapune și trecerea asta de la gimnaziu la liceu și poate este copleșită uneori încât nici ea nu ştie ce să mai simtă!
Dacă nu poate să-ţi răspundă pe moment lasă-i timp, vei vedea că ea te va căuta la un moment dat!
Ai încredere că va fi bine!

| Ionescu_Adrian_1990 a răspuns:

In primul rind imi pare rau dar eu cred ca nu a avut nici un interes fata de tine