| lvi7 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele care abordeaza in online baiatul pe care il plac? Ieri l-am abordat pe un baiat, am schimbat cateva vorbe cu el si seara mi-a scris el din nou.Ce parere aveti? Sa astept sa imi scrie el astazi sa nu par disperata?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

O parere buna.Si eu la randul meu i-am trimis add prietenului meu si i-am scris si acum suntem de câțiva ani impreuna.Totul este sa observi cu timpul daca merita, daca e de viitor in rest nu e nimic gresit. Daca iti place un tip si il consideri ok e super bine sa încerci, poate el e timid, sau se gândește ca ai iubit, ca poate nu il placi etc si atunci poti face primul pas. Daca merge merge, daca nu aia e.
Eu una consider ca poti sa ii scrii cand simti sa faci asta.Adica o dată ce ati vorbit o dată de două ori posibil sa afli ce program are si cand puteti vorbi.Bine,acuma nici sa il presezi daca iti spune ca are treaba, sau vezi ca iti raspunde sec.Dar daca e un băiat ok, ce te cauta si el la rândul lui nu vad de ce nu i-ai scrie.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai bine sa caute ele decat ei asa face viata mai usoara la multi

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Aici e vorba mai mult de orgoliu decat disperare.
Nu e nimic rau, scrie-i si spune-i ce ai de zis!

| darrio2007 a răspuns:

Deja ai parut disperata cand l-ai abordat. No comment!

| Freya1 a răspuns (pentru darrio2007):

De multe ori răspunzi scurt, sec si fara noimă. Chiar as fi curioasă de o explicație la afirmația ta.
De ce e disperată daca abordează si ea la rândul ei un băiat si nu așteaptă până ajunge fata bătrână marea iubire? Crezi ca fetele trebuie sa fie arogante si cu arfe in ele, sa astepte toate dea gata?

| darrio2007 a răspuns (pentru Freya1):

Am raspuns sec si la obiect. Se pare ca esti fată, nu?

| Freya1 a răspuns (pentru darrio2007):

De ce?

| darrio2007 a răspuns (pentru Freya1):

De obicei baiatul propune si fata accepta. Dar vremurile s-au schimbat. Depinde si de ceea ce crede baiatul cand este abordat de o fata.

| Freya1 a răspuns (pentru darrio2007):

Da,stiu chestia asta dar daca stai si astepti poate treci pe langa marea ta iubire.
În ziua de azi foarte multi nu abordează o fata de rusine, pentru ca se gandesc ca au iubit, pentru ca timpurile astea sunt mai ciudate si multi au impresia ca daca nu ai vila cu piscină si masina de lux nu o sa te ia in seama etc.Plus de asta, daca tie iti place un băiat, iar el habar nu are de asta ce faci? Stai si te uiti cum isi face o relatie pentru ca tu nu iti casti gura sa vorbesti ceva?
Eu pe prietenul meu il stiam din copilărie dar nu ii stiam tot numele l-am tot cautat pe Facebook sa vad ce mai face, pe unde e (mai vezi o poza alea alea) Si nu l-am gasit până într-o zi când mi-a apărut la sugestii.L-am văzut, am văzut că e singur si avand in vedere că locuia la 500 de km de mine nu aveam cum altfel sa vorbim.Il stiam un băiat ok, cu capul pe umeri si am spus că putem schimba două vorbe, putem sa ne împrietenit nu sa avem neapărat o relație si de acolo am rămas impreuna.Si uite ca aveam 4 ani oficial si nu ma considerat nici o secundă disperată, atata timp cat si el si-a dorit sa vorbeasca cu mine si ma cauta la randui.

| darrio2007 a răspuns (pentru Freya1):

De acord cu tine.

| Nemessys a răspuns (pentru Freya1):

Felicitari! big grin

| Freya1 a răspuns (pentru Nemessys):

big grin mersi

| GdX a răspuns:

Hm...ieri, azi..nu conteza, daca iti raspunde la mesaje si dicutia este constructiva de ce nu? Sunt baieti carora le place sa fie abordati, altora nu, dar iti dai seama dupa cum decurg discutiile. Bafta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este ok, atat timp cat voi va intelegeti si va simtiti bine... nu mai conteaza cine sau ce a facut. Numai bine si distractie!

| Sofer a răspuns:

Mai rare fete ca tine. Sa scrie primele la băieți. happy

| RoCkKiD a răspuns:

Eu nu vad problema. Disperata esti daca ii scrii non-stop si il iei la intrebari. Daca ii scrii din cand in cand si vorbiti de chestii care va intereseaza pe amandoi e ok.

| Werrich a răspuns:

E bine, iubirea nu vine singura, trebuie cautata.

| Digikey a răspuns:

In 99% din cazuri fetele aleg dar o fac in asa fel incat baiatul sa creada ca a fost ideea lui.

| Clytia a răspuns:

O părere bună. Și eu am făcut-o. E nevoie de puțină îndrăzneală.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Personal nu prea îmi place să fac cunoștința, consider că e mai ok în viață reală, dar există persoane diferite îți propun să nu-l spamezi dacă o să aleagă să-ți răspundă înseamnă că e ok dacă nu ăia e.

| lvi7 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Pai asta am spus ca am o conversatie si ulterior el mi-a mai scris mie.

| RefinedStrings a răspuns:

DACA il placi si consideri ca asa e bine, fa cum crezi tu.
Niciodata sa nu te schimbi pentru cineva. Pentru ca la inceput vei fi cu crede el ca esti apoi vei deveni cum esti de obicei si vor aparea discutiile alea cum ca te-AI schimbat si etc.

Succes!

| IAR a răspuns:

Numai eu nu am parte de asa ceva, vreau sa te intreb si eu ceva,
ce te atrage la el de i-ai dat tu mesaj?