| NicolaeAnton26 a întrebat:

Salutare comunitate TPU! Ce ați recomanda unui băiat de 26 de ani care este într-o depresie aproape cronică pentru că nu a avut și cel mai probabil nu va avea niciodată o prietenă/soție?
Este ultima întrebare pe care o pun pe TPU. Știu că mă repet și sunt foarte enervant pentru mulți de aici, așa că nu voi continua acest show penibil.
Vreau doar să-mi spuneți ce aș putea face până în Ianuarie când mă voi duce la psiholog?
Am 26 de ani, sunt relativ urâțel, la corp sunt mediocru, am o situație financiară oarecum slabă, un loc de muncă decent plătit, iar ca și personalitate sunt timid/slab de înger.
Nu am ce să ofer unei fete, în afară de dragostea mea. Nu sunt frumos, nu am bani, nu am o personalitate carismatică și nici nu am vorbele la mine(cum s-ar spune). Sunt un tip simplu, liniștit, care-și trăiește viața într-un ritm relativ monoton.
Ajutați-mă, vă rog, cu niște sfaturi! M-am săturat să stau noapte ca idiotul în pat și să mă uit pe pereți plângând, gândindu-mă la cât de mult mi-am ratat viața.
Sper ca psihologul să mă ajute să mă obișnuiesc cu ideea că nu toți suntem meniți a avea pe cineva și că unii dintre noi vom fi singuri pentru totdeauna.
O știu, știu că nu voi avea niciodată o relație, dar mi-e foarte greu să accept ideea.
Vă rog... ajutați-mă cu un sfat sau două, chiar mi-ar prinde bine!
Promit că este ultima mea întrebare!

103 răspunsuri:
| GabiNoS a răspuns:

Ar trebui sa iti lasi standardele mai jos si sa accepti o grasa sau o urata sau o stramba.