| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, daca ei anticonceptionale te ingrasi?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele in general cresc pofta de mancare. daca te abtii si esti constienta ca e un efect advers, nu te ingrasi.

| monyk a răspuns:

Depinde de femeie, pentru ca nu la toate are aceeasi efect reversibil, nu cred ca te ingrasa pentru ca multe folosesc si nu vad nicio schimbare...acum depinde.

| inna a răspuns:

Nu te ingrasi...bine acum depinde de persoana, eu una nu m-am ingrasathee hee

| Irina a răspuns:

Depinde de organism, depinde de tipul de anticonceptionale. In mod normal cel mai bine este sa iei la recomandarea medicului dar eu sunt putin dezamagita. cand am fost la medic s-a uitat la mine si mi-a spus direct ce sa iau, in strainatate iti fac toate analizele, iau in calcul si istoricul bolilor din familia ta, abia apoi ti se recomanda ce sa iei.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu te ingrasi.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Cu siguranta Nu. Dar poti sa incerci o data dar nu le lua constante. Am inteles ca in exces sunt cam periculoase.

| daniela_1443 a răspuns:

Daca mergi la un medic ca sa ti le recomande nu te vei ingrasa, eu una nu mam ingrasat, dar daca iei de capul tau s-ar putea sa ai probleme.

| LiLlYAnNe a răspuns:

Nu, acestea fac mai rau in loc sa te ingrasi-slabesti sau poate iti apar bube pe burta sau alt undeva.

| mihaelanikol a răspuns:

Eu m-am dus mai intai la ginecolog sa-mi dea o reteta...si nu m-am ingrasat...

| mihaela_9665 a răspuns:

Salut, depinde de organism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la unele da de la altele nu, eu nu m-am ingrasat dar erau destule pe ici care se plangeau ca s-au ingrasat si s-au trezit cu pilozitatzi pe burtica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti faci niste analize mai intai si te duci la un ginecolog bun sa iti dea reteta. nu te ingrasi! In schimb, pe langa efectul de protectie impotriva unei sarcini nedorite, iti regleaza si ciclul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa afli, mergi la un medic specialist!