| KALASHER a întrebat:

Eram foarte popular, aveam mulți prieteni mereu iar nu de mult timp cam 90% din zi mi-o petrec singur,nimeni nu mă mai bagă nimeni în seamă.Am încercat să-mi fac un prieten(fată,dar nu iubită) o prietenă în care să pot avea încredere...e foarte de treabă! am început să vorbesc cu ea și nu demult am fost într-o excursie...ea s-a așezat lângă o prietenă de-a ei.Din când în când mai venea lângă mine,să vorbim etc.S-a culcat în autobuz pe umărul meu,m-am simțit foarte bine! când am făcut o oprire la mall în drum spre casă,nu prea m-a mai băgat în seamă. După în autobuz iar mai venea lângă mine. Când am oprit,am băut împreună ciocolată caldă.Am simțit că nu pot s-o țin lângă mine, că se plictisea.Ce aș putea face în legătură cu ultima propoziție?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prietenii nu sunt acelasi lucru ca iubitii, nu trebuie sa existe un foc care sa arda mereu acolo.

7 răspunsuri:
| DamnedShadow a răspuns:

Cu o atitudine negativista nu faci nimic, stiu pentru ca si eu am trecut prin asta la un moment dat. Se observa in comportament, desi nu-ti dai seama unde gresesti. Cand te temi sa nu zici ceva cuiva si sa se supere, devii mai prudent decat ar trebui si o iei pe calea cea sigura intr-o discutie... banala si plictisitoare. Ce sa-ti zic, incearca sa devii mai entuziasmat, mai dinamic. laughing Lasa grijile deoparte.

| neutrino a răspuns:

Nimic.

| Dariusuu a răspuns:

Se plictisea probabil că nu discutai nimic drăguţ cu ea.

Data viitoare deschide un subiect şi nu o lăsa să fugă de lângă tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e cu du-te vino. las-o in pace ca dupa o sa ai sentimente pentru ea, si o sa ramai cu buza umflata

| Dracoola a răspuns:

Fata asta se joaca cu tine, cu trairile tale. oricat de inofensiv ai vrea sa pari, trebuie sa stii in sinea ta ce dracu vrei de la ea. Imi pare ca vrei s-o seduci si nu stii cum, daca vrei sa fiti doar amici atunci nu ar trebui sa te preocupe daca risti s-o plictisesti. Asemenea preocupari sunt caracteristice celor care vor sa aiba o relatie cu cineva, intre amici lucrurile decurg altfel. Vrei s-o tii langa tine? Pai parca vroiai sa fiti amici. Amicii vin din cand in cand, apoi pleaca.

| anonimcuA a răspuns:

Inseamna ca devi plictisitor pentru ea (intocmai cum s-a intamplat si cu toti prieteni tai )deci cel mai probabil esti prea previzibil si nu ai un stil al tau de a face lucrurile(ceva aparte, ORIGINAL). (Cand spui o gluma conteaza cel mai mult cum o spui )

| Anca02 a răspuns:

Ar trebui sa discutati, dar nu despre ce nota crezi ca iei in teza sau la test asta plictiseste foarte mult o persoana mai nebunatica despre ce faceti in weekend sau spuneti niate bancuri diacutati irice xa sa nu se plictiseasca ok :-)