| numesiprenume0 a întrebat:

Salutare! Îmi place de o fată ce nu vorbește limba română, și eu nu vorbesc prea bine engleză să ne putem înțelege. M-am înscris la un curs, dar până îl finalizez mai durează. Ne vedem rar, dar din fericire i-am găsit un cont pe rețelele de socializare, doar că ori nu folosește contul ori mesajele intră în Spam. Ce pot face în acest caz pentru a ii putea trimite mesaje? I-am trimis cerere deși nu a acceptat-o. Ofer funda pentru solutie

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Esti sigur ca te place daca ti-a respins cererea de prietenie?

| dullcat a răspuns:

Mai intelept e sa iti gasesti pe cineva cu care poti comunica in timp real.Multi nici in propria limba materna nu se inteleg, daramite daca vorbesc o alta.

| siriusblack98 a răspuns:

Pai o cunosti personal? Sunteti colegi de scoala/munca? Zic sa nu pari prea creepy si sa o spamezi cu mesaje pe conturile de social media. Face to face este cel mai indicat daca vrei sa iasa ceva.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Pai intâlneste te cu ea asa pe telefon nu faci mare branza. Bagate in seama sau nu stiu poate aveti vreo prieten/prietena comuna sa va faca leg. Trebuie sa afli musai ce parere are ea. Fața in fața. ( subtil). Intelegi tu din vb in vb

| Garni28 a răspuns:

Asteapta pana te vezi cu ea din nou, nu vrei sa pari disperat sa-i dai 10 notificari pe zi. Gaseste-ti alta ocupatie pana atunci, invata engleza bine sa o impresionezi cand va vedeti.