| Asanatasia a întrebat:

Deci sa va spun asa.Am un prieten care mi-a cerut cererea de prietenie si i-am acceptat-o. Apoi mi-am facut alt cont de Facebook fiindca ala nu mai mergeam si i-am cerut cerere de prieteni si nu mi-a acceptat-o si mi-a dat si block.Le-a zis prietenelor mele ca l-am innebunit cu mesajele, si eu i-am trimis doar doua mesaje care l-am intrebat ce mai face.Si acum din nou am un alt cont de Facebook fiindca si ala mi s-a stricat, voi ce ziceti? sa ii mai trimit cerere de prietenie pe contul pe care il am acum sa sa nu.Mie imi place foarte mult de el si nu stiu ce sa fac poate imi da block din nou.DAU FUNDA, PROMIT

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu poti intelege ca baiatul respectiv nu este deloc atras de persoana ta. Pentru a fi macar prieteni este nevoie de simpatie, pentru a deveni iubiti, un cuplu este nevoie de mult mai mult, de sentimente de atractie, iubire, dragoste care in mod obligatoriu trebuie sa fie reciproce. Si aceste sentimente fata de tine in cazul lui lipsesc cu desavarsire. Dandu-ti doar block incearca sa se comporte cat se poate de "elegant" fata de insistentele tale. Cauta-ti un alt baiat care sa te placa cu adevarat chiar daca nu va fi la fel de frumos sau inteligent. Succes!

| OldSoul a răspuns:

Nu te place si aia e, renunta!