| BogdanMihai85 a întrebat:

Salutare,

Sunt prima oara pe acest site si daca am facut ceva greseli, imi cer scuze de pe acum.
Am implinit 27 de ani in aprilie, serviciul merge struna, sunt plecat in USA. Am si parintii aici, totul merge struna. Doar ca sotia mea, cu care sunt casatorit de 3 ani. A avut o aventura, timp de 3 luni.
Am simtit ca era un pic mai rece, dar am zis ca poate e concentrata cu munca. Nu prea ma mai imbratisa, de sarutul de plecare la servici dimineata nici nu mai vorbesc. Am intrebat-o ce o preocupa, mereu mi-a zis " nimic ".
Acum o saptamana am avut o discutie cu ea si mi-a zis ca a avut o aventura timp de 3 luni.
Sunt distrus, nu suparat, distrus.
De o saptamana nu mai dorm, sau dorm doar putin pe noapte.
Inca nu pot sa cred ca fiinta pe care o iubesc mi-a facut asa ceva.
Ea mi-sa justificat ca a fost curioasa si ca vroia pasiune. Eu nu stiu, pur si simplu nu mai stiu.
Deabia mai lucrez, serviciul meu necesita diferite stari de spirit, acum e ora 11 46 si am prins pauza cand se schimba decorul pe aici. Ma acopera un coleg sa nu observe seful. Si asa uneori toti stau dupa mine.
Ai mei imi zic sa o iert, unii prieteni imi zic sa o las altii sa o iert.
Eu, ce fac?
Sunt terminat.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu usor sa-ti dai cu parerea cand esti in afara problemei. Totusi, gandind la rece, chiar daca o ierti, mereu te vei gandi la aceasta aventura si curiozitatea ei va continua. Poate da, poate nu. N-ai de unde sti. Daca ai putere mergi singur mai departe.

| BogdanMihai85 explică (pentru neutrino):

Putere am dar vointa, mai ales in situatia asta, nu prea.
Am avut destule obstacole, dar nu m-am pregatit si asteptat pentru asa ceva.
Pentru prima oara in 3 luni si ceva, aseara m-a tinut in brate, parca sa nu imi dea drumul. Imi tot spune ca ma iubeste, ca a fost doar curiozitate si atat.
Eu pur si simplu stau sa ma gandesc, in drum spre casa, in drum spre servici, in pauze. Nu prea imi vine sa merg acasa sad

| neutrino a răspuns (pentru BogdanMihai85):

Nu-mi permit sa continui cu sfaturile mele.Bafta la tot ce te hotaresti sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar a fost sincera si ti-a spus. Parintii, stiu ei ce stiu, e bine sa te sfatuiesti cu ei.

| BogdanMihai85 explică (pentru anonim_4396):

Dupa 3 luni in care m-a mintit in fata? sincera?
In unele nopti plang, habar nu am de ce. Sunt barbat pana la urma...nu ar trebui sa plang.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanMihai85):

Nu tin partea niciunuia. Un lucru vreau sa stiu: tu nu ai inselat-o niciodata? SINCER!

| BogdanMihai85 explică (pentru anonim_4396):

Nu, deloc. M-am uitat si eu la fete ca orice om, dar niciodata nu am inselat-o. Niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu...

Îmi pare atât de rău să aud că ai trecut prin așa ceva. Nici nu îmi pot închipui cât de dificil trebuie să îți fie. NU o să te sfătuiesc să încerci să te simți mai bine, pentru că înțeleg că ți-ar fi aproape imposibil.
Ce trebuie să știi e că ai tot dreptul, chiar și în fața lui Dumnezeu, să divorțezi de soția ta. Din câte ne-ai împărtășit, ea nu pare a fi prea mustrată de conștiință, iar motivele invocate de ea pentru a-și justifica fapta sunt penibile. Cred că nu au făcut decât să te rănească mai tare, sugerând că tu nu ai fost suficient de bun pentru împlinirea ei în viața voastră de cuplu.

Discută cu soția. Vezi dacă ea regretă sincer ce a făcut și dacă își dorește să vă reclădiți căsnicia. Dacă tu consideri că ai putea-o ierta, că ai putea trece peste infidelitatea ei și continua această relație, îți doresc tot binele din lume.

Nu sunt în măsură să îți spun concret ce alegere ar trebui să faci și ce hotărâre decisivă să iei. NU lăsa pe nimeni să îți dicteze ce să faci, eventula doar să te sfătuiască. Pentru că este căscnicia TA, și de bine, de rău, tu va trebui să suporți consecințele hotărârii tale.

Totul este la latitudinea ta.
Dacă o iubești, ea dorește să rămâneți împreună și tu o ierți, poate căsnicia voastră ar putea fi vindecată și salvată.
Dacă tu crezi că nu ai putea să mai ai înredere în ea de acum înainte, și deci că relația nu mai poate continua, ai tot dreptul și toată justificarea necesară pentru a divorța.

You are in my thoughts and prayers, friend. May God give you wisdom in order to make the right decision. I sincerely hope everything will be alright.
God bless you.

http://www.youtube.com/watch?v=3D5BWIaQcak