| gabriel99gaby a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o asa-zisa problema: vorbesc de aproximativ 2 luni cu fata, adica la modul ca suntem impreuna( de 2 luni am reusit sa ne vedem, am mai vorbit cam 1 luna si ceva inainte pe Facebook ca nu eram in tara ), si lucrurile de o saptamana si ceva au luat-o putin razna. O simt mai rece, mai distanta ca si inainte, dar cand ne vedem este ok, adica nu o simt ca are vreo retinere fata de mine, dar conversatiile noastre s-au racit si nu mai vorbim atat de mult ca si inainte. Mie mi-e tare simpatica fata si imi place, iar ea spune la fel si face cate-odata lucruri neasteptate( ma surprinde placut) dar cum am spus clar s-au racit discutiile noastre. Sunt curios ce parere aveti... ce ar putea fi? si nu cred ca vorbeste cu altcineva sau asa pentru ca nu ar avea nici o obligatie sa ramana lange mine, iar de cate ori e ceva important imi spune. am 22 de ani daca asta conteaza

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Din ce am inteles de la tine,totul se rezuma la o intalnire si la conversatii.
Acolo voi stiti ce vorbiti.
Te-ai gandit pana acum s-a o surprinzi tu placut?
Ca tot e sezonul rece,o mica vacanta la munte nu ar strica.
Faptul ca tu vorbesti cu ea si atat,devine ceva monoton.
Iar tu pari stresat si disperat inainte sa inceapa relatia.
Daca e rece, nu e bine.
Daca era sa fi interesata si toate cele, se vedea entuziasmul.
Acum nu stiu ce sa zic, mai incearca.
Si ti-am zis, incearca sa o scoti din monotonie.

| gabriel99gaby explică (pentru ROB3RT89):

Am făcut multe lucruri drăguțe care sa o și surprindă. Și suntem amandoi in Cluj studenți

| ROB3RT89 a răspuns (pentru gabriel99gaby):

Acum si ce e prea mult strica.
Poate sa-i se urce la cap si tu esti pana la urma dezamagit.
Nu stiu ce sa zic, posibil sa fie confuza si sa nu stie ce vrea.
Dar tinand cont de varsta, e putin probabil!

| Freya1 a răspuns:

Probabil ca in timpul in care vorbeati pe internet ati facut-o asa de mult incat v-ati epuizat oarecum subiectele iar acum sunteti in pana de idei.
Ea incearca sa te surprinda cateodata placut ca sa mai faca cumva un subiect care sa va lege daca spui ca nu crezi sa fie altcineva la mijloc. Poate si tu la randul tau te-ai schimbat si atunci si ea simte ca nu ar trebui sa se mai avante

| Anemona2020 a răspuns:

Da cam acceasi problema am avut-o si eu. Poate incep incet incet sa se reduca sentimentele din cauza distantei sau poate are vreo problema ori este intr-o perioada mai proasta. Daca aveti incredere unul in altul si de fel sunteti sinceri in caz ca va deranjeaza ceva incearca sa discuti cu ea si sa ii spui tot ce simti, cum sr fi faptul ca este mai rece cu tine. Sigur o sa se deschida.