| AndreiGigg a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare. Deci o fata pe Facebook a dat reply si like la poza mea de la o postare. (Nu conteaza postarea) si dupa a intrat pe profilul meu si a dat like la presupun toate pozele vizibile (nu erau multe deloc) deoarece toate pozele pot fi vazute numai de prieteni. Nu vreau sa par paranoic sau ceva dar de ce a facut asta? Ce vrea de la mine? A da si poze aveti aici https://imgur.com/a/wC3G3 Dau funda. Multumesc anticipat pentru tot.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil i-ai starnit interesul dupa poza aia si incearca sa-ti atraga si ea atentia. Daca esti interesat de ea, incearca sa-i dai mesaj

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand o fata iti da like-uri la postari mai vechi, e ca si cum s-ar cere bagata in seama.
Valabil la astia mai mari.
Pentru cei de 13 ani, ar putea insemna ca vrea si ea like-uri.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil, a încercat să îți atragă atenția. Sau te-a plăcut. Rămâne de văzut dacă și tu o vei plăcea (atunci când îți va arăta o poză reală, cea actuală e fake, aceasta apare pe mai multe siteuri de socializare).
Poate că așteaptă o cerere de prietenie din partea ta, ori doar vânează like-uri. Oricare ar fi situația, fii circumspect.
https://www.google.com/......ps?/search

| Xelon a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce rapid ai depistat ca poza e fake straight face

| lpavel a răspuns:

Nu vrea nimic doar apreciaza cum ai reactionat la acea postare big grin E ceva normal, toti facem asta pe Facebook big grin

| Bondarel99 a răspuns:

Mai mult ca sigur e cont fals. Sunt o grămada de astfel de conturi făcute doar pentru atenție. Ar putea sa fie și un bărbat in spatele acelui cont. Ia și tu poza de la profil și caută cu google search by image, s-ar putea sa o găsești pe google, asta dacă nu a fost furată de pe Facebook.

| AndreiGigg explică (pentru Bondarel99):

Nu pare deloc cont fals. Acesta este contul ei. https://www.facebook.com/andriana.doncila.98

| Bondarel99 a răspuns (pentru AndreiGigg):

Nu se deschide. Pune niște poze de la ea de pe profil sa văd.

| DepravatRo a răspuns:

Ce vi se mai scoala p*tulicile cand primiti voi like in spatii virtuale. Relatiile se intampla afara in timpul in care tu o arzi prost pe fakebook.

| amogus29328948 a răspuns:

Deseori cei de clasa a VI-a vor sa creasca nr. de prieteni.

| AndreiGigg explică (pentru amogus29328948):

Pare mai invarsta nu pare de clasa a 6 a