| Valentin109 a întrebat:

Am si eu o suspiciune sad Nu stiu ce sa mai cred va rog ajutati-ma. Am o relatie de 3 luni, si nu stiu ce sa cred. Imi spune ea Ca vrea mai multa libertate zice ca - Stii am o viata de trăit
Nu vreau sa ma simt legată
Imi place viata sa ma distrez cu prietenele si prietenii daca e cazul
Cu sau fara tine in preajma viata mea va fi la fel
Adica vreau sa ma bucur de ea
Si vreau ca si tu sa faci la fel. Doar ca eu m-am lepadat de anturaje si tot felul de prosti. Doar pe ea ce o mai am acum. Ce trebuie sa fac TPU ajutati-ma va rog eu. Sunt bagat in ceată complet, eu o iubesc prea mult si nu vreau sa ma despart de ea sub nici o forma doar ca nici luat de prost nu pot fi.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Reda-i libertatea, ca-i evident plictisita de o realtie care nu-i place!
Nici o persoana indragostita nu ar cere asa ceva, decat daca nu-i pasa de relatia cu tine!
Degeaba o iubesti tu, daca ea vrea liberatte sa-si gaseasca pe altul!
Imi pare foarte rau pentru tine, dar trebuie sa intelegi ca fiinta asta abia asteapta sa scape de tine, altfel nu ti-ar cere mai multa libertate si nici sa se distreze cu prietenii. Cat priveste:
"Cu sau fara tine in preajma viata mea va fi la fel
Adica vreau sa ma bucur de ea..."
Replica ei este patetitica, spuanndu-ti calr ca nu da nici o ceapa degerata pe tine, ca nu-i pasa daca esti in preajma ei sau nu.

Am un singur sfat pentru tine: reda-i libertatea sau da-i un sut in fund sa plece cat mai departe, pentru ca asemenea fiinta nu merita nici un dram de mila sau dragoste.

| Valentin109 explică (pentru Violleta2022):

Sunt perfect de acord cu tine Donna. Crede ma asa gandesc si eu...ma pune pe multe ganduri. Am observat ca i place viata sa se distreze cu colegi, colege. Eu i ofer libertate donna crede ma doar ca in limita bunului simt. Nu vreau sa ma trezesc peste 1 an 2 ca m-a inselat cu nu stiu cine. Vreau o relatie solida puternica intre doua persoane. Si e foarte suparacioasa si nu vrea sa ma inteleaga ca am trecut prin foarte multe si am alta viziune de a privi viata fata de ea. Iti multumesc de raspuns donna imi place de tine ca ai fost in gand cu mine la ceea ce mi ai spus

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Te-ai gandit pana acum ca poti fi disperat si plictisitor? Si de multe ori poti face asta inconstient?
Crezi ca are vreo relevanta ca te-ai lepadat tu de anturaje? Daca erau toxice pentru tine, doar pentru tine are.
Cred ca ai stat prea mult pe capul ei ca si cand viata da depinde de ea si toate activitatile tale zilnice se invart in jurul ei.
Mare greseala.
Daca ai renuntat la prietenii tai, puteai sa faci cumva si sa te adaptezi in cercul ei.
Sper ca nu te numeri si in categoria barbatilor care danseaza dupa cum canta ea...
Daca da, imi pare rau de tine!

| Freya1 a răspuns:

Pai nu vrea o relatie serioasa din cate se vede.
Tu ai inceput sa fi dependent de ea si ea poate se simte oarecum sufocata. Daca iesiati impreuna cu prieteni si faceati ceva activitati de la inceput poate nu mai simtea asta acum nu ai ce sa faci.Trezestete si realizeaza ca nu poti sa fi legat de ea si nu toate se invart in jurul ei mai poti avea si alti prieteni pe langa ca daca nu ea cand pleaca tu ramai fara nimic descoperit si suferi

| Valentin109 explică (pentru Freya1):

Asa este natalia! - Eu o iubesc crede ma, am renuntat sa plec in legiune, in canada si in cipru doar pentru ea. Nu vreau sa se simta singura si sa se raceasca relatia. Vreau sa fiu cat mai aproape de ea. Sa fie totul bine. i am zis cai ofer libertate doar ca in limita bunului simt... nu as vrea ca sa ma ia nici chiar de prost sau sa sara calu

| Freya1 a răspuns (pentru Valentin109):

Daca vezi ca nu vrea ce vrei si tu inseamna ca nu va potriviti si nu mai merita efortul.
Intreab-o pentru ultima oara ce vrea sa faca pe mai departe iar daca dorintele ei nu coincid cu ale tale renunta pentru ca nu mai are rost sa faci compromisuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nici o persoana indragostita nu ar cere asa ceva". Probabil asa e.Nici nu ma mir ca Donna nu are o viata sociala independenta de sotul ei.Ar fi prea frumos sa fie adevarat.
Revenind, nu e normal sa "o ai doar pe ea".Nu poti fii dependent de o persoana.Sa renunti la toti ceilalti prieteni, la toate lucrurile care iti faceau placere, ca sa stai 24/24 cu iubita ta.Ea are dreptate.Cu tine, fara tine, cu altul, singura, viata tot continua.Nu e sfarsitul.Cel putin, nu pentru ea.Asta nu inseamna ca nu te iubeste, ci doar ca e inteligenta, din punctul asta de vedere. Daca tu o presezi, o constrangi sau îi diminuezi libertatea, nu te mira daca se va desparti de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Sndnxnska a răspuns:

Fa ti urgent prieteni! Reinnoada prieteniile pierdute

| labis a răspuns:

Tu ai facut prostia pe care o facem cu totii la prima dragoste. uitam de amici, prieteni si vrem sa stam numai cu ea.e o mare prostie, si asta o sa realizezi mai tarziu, cand ea iti va da papucii si te vei trezi singur pe lume.niciodata sa nu iti neglijezi prietenii, indiferent de relatie. ceea ce traiesti tu, e o "dragoste" bolnava, care te va transforma intr o leguma atunci cand te vei desparti de ea.si la cum se desfasoara relatie,o sa va despartiti, pentru ca ea vrea ceva, tu vrei altceva.
poti sa faci o singura chestie, sa o lasi mai moale cu iubirea, si sa oferi atat cat primesti.nu dispera, ca nu are rost. iubesti si stai cu cineva care simte acelasi lucru, si o face de bunavoie.

| Valentin109 explică (pentru labis):

Sa sti ca ai perfecta dreptate. Doar ca ma gandesc sa nu se supere atunci cand o voi trata cu putina indiferenta. Vreau sa gasesc echilibru in relatia asta. Mulumesc de ajutor yahym