| KolG a întrebat:

Salutare TPU, e o povestioara mai scurta, deci: este o fata de care imi place de mult si sta in cartier cu mine, sunt prieten cu ea, adică stam toți in grup ca prieteni, eu sunt plecat in alta țara, si am glumit cu ia ca dacă nu ma sună cu video, ca ma plictisesc aiicea, voi face ceva( nu e important ce), in fine, eu I am zis ca e o gluma după ce am ras putin, si i am zis ca nu o oblig sa ma sune, ea a zis eu chiar te sun, si a spus ca ma va suna ea, acum vine problema, vreau sa vorbesc cu ea ca între prieteni, sa radem putin, dar nu știu despre ce sa Vb, Menționez ca nu vreau sa ajung la faptul ca o plac si chesti, nu vreau sa ii zic asta prin telefon, mi se pare ciudat, deci niște conversații ca între prieteni, sa radem putin. Va rog ajutați-mă, imi e ca ma suna fata si nu știu ce sa Vb cu ealaughing, deci niște subiecte? PLS big grin. Merci!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sun-o pur si simplu si spune-i ca iti era dor de ea, voiai sa-i auzi vocea... si de acolo pornesti conversatia, ce mai face, cum se descurca, cum este vremea, daca a inceput scoala, ce materii ii plac, cum sunt colegii si asa mai departe vreo 10 mii de subiecte poti crea, doar sa ai rabdare din cand in cand sa o lasi si pe ea sa comenteze.

| FluturasulVesel a răspuns:

Pai ati putea sa va spuneti bancuri, sa povestiti intamplari, sa o intrebi ce mai face, ce mai ii peacolo, povestiti despre emisiuni, locuri vizitate, filme... Vorbeste si tu ceva despre un lucru care iti place! Simtete in largul tau! Nu fii stresat! Daca vrei o prieteni vorbeste despre ceva care sa nu aibe raspuns despre ce-ti place, culoarea preferata ( lucruri personale )! Sper ca te-am ajutat!winking

| DiiaAndra a răspuns:

Dacă o placi nu mai aștepta! Nu lăsa pe maine ce poti face azi!