| Alexandra11111111 a întrebat:

Salutare, am 14 ani, cea mai buna prietena la fel 14 si 2 cei mai buni prieteni ai mei băieți au 14 si unul 14 momentan, 15 in luna iulierolling on the floor, eu m-am mutat in alta țara *Germania* si o sa vin acasa pe 10 iunie si as vrea sa facem o "noapte albă" la unul din baietii fiind si in același cartier cu mine la cateva blocuri distanță, doar noi asa pentru faptul ca vin acasa, e vorba de o seara nimic mai mult si părinții mei ii cunosc pe respectivii fiind cei mai buni prieteni dar cum as putea sa i fac sa fie de acord cu dormitul in seara aia? nu am vorbit cu ai mei niciodată subiecte de genul si cum as putea sa le arată sa aibă încredere in mine, vrem doar sa petrecem timp impreuna sa radem si sa ne distram nimic mai mult, într-adevăr părinții băiatului nu sunt acasa dar vreau sa le arată ca pot sa aibă încredere in mine, niște idei? prietenul meu a spus ca daca e ceva mama lui o poate suna pe mama mea sau asa ..mersi multt

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai ti-ai gasit singura raspunsul la intrebare.
Roaga-ti prietenul sa ii spuna mamei sale sa o contacteze pe a ta si sa o asigure ca totul va fi in ordine.
Cand un parinte vorbeste cu altul, siguranta e mai mare decat atunci cand vorbeste un copil cu un parinte.

| Andreea87978787 a răspuns:

Incearca sa iti intrebi parintii. Nu cred ca ar avea ceva impotriva daca stiu une mergi si mai ales daca respectivii parinti vorbesc cu ai tai. Roaga-i frumos, spune-le ca iti doresti mult si ei vor sti ce sa faca,