| ColeguBakala a întrebat:

Salutare TPU, vin la voi cu o intrebare de care toti ne lovim intr-o relatie si care te macina pana in maduva oaselor. Observ ca prietena mea de 18 ani ma inseala, recent am prins-o cu o minciuna in legatura cu un alt baiat si mai nou uneori nu are semnal la telefon in momente in care banuiesc eu ca s-ar "putea sa apara problema cu semnalul", precizez ca eu sunt sofer pe comunitate.Ce ar trebui sa fac ca sa ma linistesc?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Joder colega ai pus-o... nu stii ca un transportator e condamnat la singuratate? Noi le dam mancare pe mana un prezervativ si un acoperis unde sa stea iar ele ne inseala (cel putin mie nu mi s-a intamplat acum ca lucrez pe camion) & nici nu vreau sa am dea face, dar eu zic sa nu te mai iluzionezi in a fi cu cineva si sa stai pe camion. Nimeni nu ne apreciaza indiferent ca lucrezi langa casa sau plecat la drum

| baru a răspuns:

La 18 ani ai pretentii de la o femeie? Totul este o minciuna. Trebuie sa te obisnuiesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Urmareste-o! Vezi cand nu raspunde la telefon si du-te la ea acasa.

| Freya1 a răspuns:

Hai sa fim seriosi ca sti si tu de ce te insala.
Intr-o casa trebuie sa aduci niste bani sa ai un venit dar nu cu scopul dezbinari familiei. Puteti merge impreuna in strainatate, poti sa mergi la un program de munca normal in care sa vi seara acasa etc dar daca tu esti plecat mereu si atata timp se satura si ea.
Ori iti lasi pasiunea asta pentru condus (ca foarte multi de asta alegeti meseria asta) ori pe ea ca nu se pupa intre ele cum nu o sa se potriveasca cu nici o alta femeie.

| anonimg a răspuns:

Adrian Mares ti-a răspuns foarte bine: soferia nu se împacă cu familia.
Este un lucru urât dacă o vei urmări. Renunță la prietenia voastră fără certuri, si fără să o întrebi de ce face asta -pentru că deja știi. Nici măcar nu trebuie să fi supărat pe ea. Femeile sunt oameni ca și noi, si nu roboti care să fie programati să facă sau să nu facă un lucru. În orice problema apărută în relație ambii sunt vinovati, si nu doar unul singur. Banii pot să fie cu grămada; ei nu pot împlini toate nevoile unei relații, ci doar o parte. Relațiile sexuale n-au ce căuta mai înainte de căsătorie; altfel relația nu va fi binecuvântata.
Deci să nu o urăști pe ea, ci pe tine, întrebându-te unde nu ți-ai făcut datoria pentru întreținerea relației.
Renunță la relație si caută să trăiești pentru cea care apreciază eforturile tale. Dar dacă nu vezi unde este greșeala ta, istoria se va repeta mereu si mereu. Undeva trebuie să fie o neglijență din partea ta. Chiar și una singură este suficientă pentru ca relația să se destrame. Prietena ta trebuie să aibă motiv pentru care te înșeală. Chiar și a o lăsa singura o vreme, ea poate fi atrasă, amăgită fără să stie că s-ar putea întâmplă asta; pentru că femeia este un vas mai slab decât bărbatul chiar și în privința aceasta. Un bărbat dacă vede o femeie singură, el stie că poate să o cucerească usor, chiar și dacă ar fi măritată. Asa s-au destramat cele mai multe familii: când unul a plecat la muncă în afară, iar altul a rămas în tară. Ori pleacă amândoi, ori niciunul; nu se merită riscul depărtării unul de celălalt. In cazul tău te faci taximetrist si seara esti acasă. Si cauti o femeie care are principii, si nu te uiti după formele exterioare, ci după cele interioare, după un caracter vrednic de apreciat si de oameni si de Dumnezeu.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Foarte greu se impaca meseria asta cu ideea de familie.Renunta la ideea de familie cat faci comunitate, strange banii de care ai nevoie si cand vrei sa-ti faci o familie lasa-te de soferie si apuca-te de altceva.Sau asuma-ti riscul de a fi inselat.

Răspuns utilizator avertizat
| EATruth a răspuns:

Află cine este Satan, Diavolul.

https://www.seruah.com/cine-este-satan.html

| Dorian99 a răspuns:

E greu la voi, fratelo. Ai grijă, să nu-i de-a altul sub codiță... Sau mai bine nu cerceta și lasă-te convins că tu ești cu ea și că vă iubiți. Trebuie să fim înțelegători cu femeile, deoarece și ele au nevoile și dorințele lor. Trebuie să ne gândim că și noi poate avem defectele noastre și că, vor și ele din când în când ceva mai palpitant (o aventură) la fel cum și noi salivăm după altele mai bune decât ale noastre. Și eu, când eram puștan, eram gelos din cale afară; o făceam pe detectivul, o urmăream să văd cu cine se duce, unde se duce, îi verificam telefonul și mesajele și până la urmă am aflat că nu era numai cu mine, ci și cu un alt băiat iar după asta, am vorbit amândoi și i-am zis de ce face asta iar ea a fost sinceră și mi-a spus că se simțea prea sufocată în relația noastră și că eu nu îi ofer tot ce are ea nevoie și de atunci am ajuns la concluzia că femeile care au o aventură trebuie înțelese și tolerate, nici decum judecate sau vorbite de rău pentru că vor și ele câteodată să încerce ceva mai bun, vor și ele să se simtă poate mai bine iar eu le înțeleg, sincer zic. Înainte să le judecăm pe cele care ne înșeală, trebuie să ne gândim că poate nu suntem suficient de buni pentru ele sau că poate nu avem îndeajuns de multe calități... Altfel, n-ar mai călca ele strâmb.