| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. am un roter nou pe care l-am instalat si de mers merge pentru ca am probat pe telefon ( chiar pe mai multe telefoane ) si prins semnal si merge sa descarc jocuri, intru pe net etc.
Problema este ca semnalul de la router nu imi apare a laptop. De ce? Cum fac sa imi apara?
( am incercat sa dau "fn" si F3 ca sa poata sa prinda semnal si tot nu merge )
Dece nu apare si cum fac sa apara? Cred ca trebuie sa setez ceva in laptop ( CRED ) nu? Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Doua posibilitati:
1. Routerul e setat pe Europa si laptopul pe alta regiune, si s-o fi pus semnalul pe canalul 13 or something.
2. Wifiul de la calculator nu e activa, sau nu ai drivere.

| SuntFataa a răspuns (pentru Radu284):

Pai si cum fac rost de drivere

| Radu284 a răspuns (pentru SuntFataa):

Pai intra intai la device manager, vezi daca sunt chestii cu semnul exclamarii. Tu vezi alte retele, in afara de cea a routerului tau?

Si esti sigura ca fn+f3 e combinatia pentru a porni wifiul?

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! Cred ca nu ai driverele, instaleaza-ti-le.