| tzze a întrebat:

Salutare tuturor, ce imi puteti spune despre atractia chimica?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sunt faze in care sistemul nostru adica organele inima bate mai repede sangele circula mai repede creierul actioneaza de o forma diferita apare rusinea balbaiala si cam atat, partea sentimentala e alta treaba dar tot cu dragostea se relationeaza.

3 răspunsuri:
| SunshineGirl a răspuns:

Corpul uman secreta feromoni care atrag alte persoane, de aici si persoanele care se indragostesc de persoana nepotrivita, eu cred ca aceasta atractie chimica este de vina

| danut a răspuns:

Atractia chimica la care faci referire nu se poate controla deoarece este un instinct (reflex) conditionat (adica incontrolabil). Exemplu foarte cunoscut este atractia pe care o are o fata pentru un baiat cu acelasi "miros" ca al tatalui fetei. In general fata isi alege un sot cu acelasi "miros" ca al parintelui (tata). Acest "miros" se mai numeste tehnic, feromoni.

| tzze explică:

Ma refer la chimie din punct de vedere al atractiei, adica cum o pot controla?!