| ioan4567 a întrebat:

Salutare tuturor, nu prea am si nici nu am avut noroc in dragoste eu am impresia ca ar fi un blestem sau ceva, voi ce părere aveți? De fiecare data când încerc sa fiu cu cineva nu ne înțelegem la un moment dat.

Răspuns Câştigător
| Gândesclarece a răspuns:

Nimeni nu i blestemat în dragoste, nu ți a mers pana acum deoarece erau persoane nepotrivite pentru tine. Nu ți pierde speranța, exista și pentru tine cineva, dar nu trebuie sa grăbești lucrurile, toate la timpul lor.

| ioan4567 explică (pentru Gândesclarece):

Apreciez, ai înțeles exact ce voiam sa zic.
Mulțumesc frumos.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Norocul ti-l faci singur, nu pica din cer si nu-l cara nimeni pentru tine.
Este ceva in comportamnetuls au vocabularul tau acre supra feretele. Discuta cu ele sau cu prietenii buni sa-ti spuna ce faci gresit si de ce pui fetele pe fuga, pentru ca-i evident ceva foarte gresit, atata vreme cat nu vrea sa stea nici una cu tine.

| Freya1 a răspuns:

Te-ai gândit sa analizezi un pic alegerile făcute, si sa analizezi un pic si comportamentul tău?
Dacă tu mereu alegi persoane ce nu ți se potrivesc, e normal sa ajungeți sa nu va înțelegeți.La fel e și cu felul tău de a fi. Daca tu ca om ai niște fixuri, chichițe pe creier, e normal ca nimeni sa nu stea timp îndelungat lângă tine.

| OldSoul a răspuns:

Eu zic sa nu o iei chiar asa.
Cand gandesti asa, iti impui cumva in subconstient ca trebuie sa esuezi.
Incearca sa te gandesti ca acum acumulezi experienta, astfel in momentul in care vei intalni persoana potrivita vei stii ce sa faci pentru a o pastra aproape de tine.

| Brizbriz a răspuns:

Incearca sa recapitulezi ce ai facut inainte sa va mai intelegeti
99.99% ca faci ceva gresit... RAU

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista blesteme. Incearca sa lucrezi la tine, sa nu mai repeti aceleasi greseli. Te poate,, urmari" trecutul daca nu schimbi nimic. Iti recomand un psihoterapeut.